Reklam
Reklam

“ÖZEL KEŞAN HASTANEMİZİN BİR AN ÖNCE HİZMETE GİRMESİNİ DİLİYORUZ”

“ÖZEL KEŞAN HASTANEMİZİN BİR AN ÖNCE HİZMETE GİRMESİNİ DİLİYORUZ”
  • 24.04.2020
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, bugün düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen ve saat 13.30 sıralarında başlayan basın toplantısına partili yöneticiler de katıldı.

Türkiye’nin de diğer ülkeler gibi zor süreçten geçtiğini dile getire Pekcan, “Evde kalan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın, işyerini kapatan esnafımızın, evde sıkıntı çeken insanlarımızın ne kadar zorlandığını biliyoruz. Bu nedenle Vefa Sosyal Destek Grubumuzu ve Sayın Kaymakamımızı çalışmalarından ötürü tebrik ediyoruz. Bu organizasyonda yer alan arkadaşlar, ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. İyi niyetle çalışıldığı ve reklamının yapılmadığı iyi bir çalışma yürütülüyor.” dedi.

Corona virüsünün yarattığı sıkıntılı süreçte insanları maske bulmakta zorlandığını kaydeden Recep Pekcan, maskelerin dağıtımının ve temininin düzgün olarak yapılmadığını söyledi.

“ÖZEL KEŞAN HASTANESİ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Corona virüsle mücadelede sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde hizmet verdiğini ifade eden Pekcan şöyle devam etti: “Bu süreçte hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız var, ışıklar içinde yatsın. Özel Keşan Hastanesinde de bir süreç yaşandı. Önce şunu belirtmek isterim ki hiçbir hastane kendini isteyerek kapatmaz. Hastanenin kapanmasıyla ilgili neler yaşandığını ve bu konudaki İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararını biliyorum. Hizmet etmeye çalışırken kendileri hasta olan hastane çalışanlarımızı biliyorum. Hastanemizin bir an önce dezenfektasyonu ve çalışanlarının testleri yapılarak hizmete girmesini diliyoruz. Çünkü Keşan’da kronik hastalığı olan ve diğer konularda rahatsızlığı bulunan insanlarımız var. Acil durumlar oluşuyor ve doktorlara ihtiyaç duyuluyor. Özel Keşan Hastanesi bizim için çok değerli, yıpratmamamız lazım. İnşallah en kısa zamanda görevine başlar.”

“PARTİLİ YA DA PARTİSİZ BİR ÇOK İNSANIMIZIN DERDİNE ÇARE OLDUK.”

Recep Pekcan, Corona virüsle mücadelede bir takım çalışmalarda bulunduklarını ancak bunları  reklam ve canlı yayın yapmadıkları için halkın bilmediğini vurgulayarak, “Yüzlerce insanımızın derdine çare olduk. Kendi imkanlarımız ile çözebildiklerimiz çözdük, ancak çözemediklerimi Vefa Sosyal Destek Grubumuza yönelttik. Problem sadece erzak değil. Partili ya da partisiz bir çok insanımızın derdine çare olduk. İnsanlarımızın psikolojik desteğe de ihtiyacı vardır. Ben de elimden geldiği kadar 65 yaş üstü vatandaşlarımızı arayıp konuşuyoruz. Muhtarlarımız ile sık sık görüşüyoruz. Muhtarlarımız bu süreçteki organizasyonların hepsinde yer alması gerekiyordu.” dedi.

Açıklamasının devamında, bazı kurumlardan elde ettikleri sektörlere yönelik yaşanan sıkıntıları paylaşan Pekcan, esnafın bu zorlu süreçte devletten bekledikleri taleplerini de dile getirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ