Reklam
Reklam

ÖZEL KEŞAN HASTANESİ, SAĞLIK PERSONELİNİN HER BİRİ İÇİN TEMA’YA FİDAN BAĞIŞINDA BULUNDU

ÖZEL KEŞAN HASTANESİ, SAĞLIK PERSONELİNİN HER BİRİ İÇİN TEMA’YA FİDAN BAĞIŞINDA BULUNDU
  • 11.05.2021
Reklam

Özel Keşan Hastanesi Başhemşiresi Özlem Kabakçılı, yarım kutlanacak Hemşireler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Tüm hemşirelerin gününü kutlayan Kabakçılı, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hemşirelik mesleği toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan sevgisiyle, özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran çok yönlü bir meslektir.

Hemşireler, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin ‘Herkes için sağlık’ ilkesini benimseyen, birey, aile ve topluma sağlık hizmeti sunmada ekibin en etkin rol oynayan üyesi olma konumundadır. Sağlık sektöründeki değişim, ulusal ve uluslararası arenadaki rekabetin artması, sağlıkta kalitenin artan önemi, hasta ve çalışan memnuniyetinin olmazsa olmaz hale gelmesi, nitelikli işgücü konusunda hemşirelik eğitiminin lisans düzeyinde verilmesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

Dünyada 1954, ülkemizde de 1964 yılından bu yana Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs Hemşireler Günü olarak  kutlanmaktadır.

Tüm dünyayı kasıp kavuran COVID-19 salgını, Dünyada ve ülkemizde hemşirelerin sağlık profesyonelleri içindeki önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu süreçte kritik rol üstlenen hemşire ve ebelerimize minnetimiz sonsuzdur.

Özel Keşan Hastanesi olarak sağlık personellerimizin her biri adına TEMA’ya fidan bağışında bulunduk. Nefes aldırdığımız canlar için doğaya geleceğe nefes olsun diye… Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin her türlü özveri ve gayretle çalışan hemşerilerimizin ‘Hemşireler Günü’nü kutlarım. İyi ki varız.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ