Reklam
Reklam

ÖZHASEKI: “HİZMET BELEDİYECİLİĞINİ ÖNE KOYDUK, İŞ BAŞINA GELDİĞİMİZ YERLERDE DE BUNU İSPATLADIK”

ÖZHASEKI: “HİZMET BELEDİYECİLİĞINİ ÖNE KOYDUK, İŞ BAŞINA GELDİĞİMİZ YERLERDE DE BUNU İSPATLADIK”
  • 18.01.2021
Reklam

Keşan Belediyesinin önderliğinde Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşması, bugün, Keşan’da gerçekleştirildi.

Toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, Trakya’daki AK Parti’li milletvekilleri, belediye başkanları, AK Parti İl ve ilçe başkanları, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Şapçı Ağadayı Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve saat 11.00’de başlayan toplantının açış konuşmasını Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuştu.

Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşmaları Toplantısı’nın Keşan’da gerçekleşmesinin büyük bir onur ve kıvanç ile karşıladığını belirterek konuşmasına başlayan Helvacıoğlu, şunları ifade etti: “3.sünü gerçekleştirdiğimiz toplantıya Yenimuhacir Belediye Başkanlığımız ile birlikte ev sahipliği yapıyoruz. Bu anlamda; Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki başta olmak üzere tüm konuklarımıza teşrifleriyle bizleri onurlandırdıkları için şükranlarımı sunuyoruz.

Kıymetli başkanlarım; gönüldaşlarımız ile büyük ve aziz gayretler göstererek şehirlerimizi hak ettiği yere getirmek için, onurlu bir mücadele içerisinde çalışıyoruz. Bu amaç doğrultusunda; bizim yolumuz ülkemizi özgürlükler ve adalet ilkeleri temelinde buluşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yoludur. Gönül Belediyeciliği ve yerel yönetimde başarı sağlamamıza destek veren başta Sayın Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki olmak üzere, tüm şehirlerimiz için aşk ile çalışarak, çok önemli mesafeler kat ettik. İşte bu azimle; Keşan’ımız için vaat ettiğimiz 104 projemizin 48’ini hayata geçirdik. Yani projelerimizin yaklaşık yüzde 50’si tamamlanmış ya da başlatılmış durumda. Yapacaklarımızı vaat etmiştik. Vaat ettiklerimizden fazlasını yaptık. İnşallah hep birlikte tevazu, samimiyet ve gayretle 2023 hedeflerine yürüyeceğiz. Üzerimizdeki bu onurlu yükü, ülkemizin yarınlarına taşırken daha da önemli bir şeyi hiç aklımızdan çıkarmıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Gönül Belediyeciliği kavramına sonuna kadar bağlı olduklarının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, toplantının hayırlara vesile olmasını ve başarılı bir çalışma dönemi geçirmelerini diledi.

Toplantıda daha sonra AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal konuştu.

Aksal, konuşmasında şunları dile getirdi: “Biz, <Hizmet yerelde başlar.> diyen bir partinin mensuplarıyız. AK Parti belediyelerinin yapmış olduğu hizmetler bugün Türkiye’de partimizin geldiği en önemli nedenlerden biridir. Biz, hizmet yapıyoruz ama hizmetin yetmediğini de biliyoruz. Belediyecilik anlamında AK Parti çok büyük işlere imza attı. Ama Trakya bugüne kadar hak ettiği hizmetleri alamadı. 31 Mart seçimlerinin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Bu süreçte tüm Trakya’daki kıymetli başkanlarım gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Tabii ki bildiğiniz gibi çok zor bir süreçten geçiyoruz. Dünya olarak, COVID-19’la mücadele ediyoruz. Bu mücadele sürecinde de belediyelerimiz büyük bir başarı gösterdiler. Gönüllere dokundular, vatandaşın evine ulaştılar. Aç ve açıkta kalmaması için büyük bir mücadele verdiler. Tüm belediyelerimiz İnşallah yaptıkları hizmetlerle tüm bölgeye örnek olacaklar. Önümüzdeki seçimlerde belediye sayımızı artıracağız.”

Aksal’ın ardından AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba kürsüye geldi.

Edirne’de ilçe ve belde belediye başkanlarıyla programlı bir şekilde bir araya geldiklerinin altını çizerek konuşmasına başlayan İba, “Belediye başkanlarımızla, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuyoruz. Birbirinden kıymetli ve çalışkan belediye başkanlarımız hizmetleri ile Edirne’mize örnek oluyorlar. Biz de her fırsatta onların yapmış olduğu hizmetleri vatandaşlarımıza duyurma gayreti içindeyiz. İnşallah belediyelerimizin hizmet ve kabiliyetlerini arttırmak bilgi ve tecrübelerin tecrübe paylaşımında bulunmak gönül belediyeciliğini yaygınlaştırmak ve daha ileriye götürmek adına çalışıyoruz. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplantıda daha sonra AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Demir söz aldı.

AK Parti’nin 18 yıldır iktidarda olduğunu belirten Demir, şöyle konuştu: “Bunun temelinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’daki yıllara sari büyük sıkıntılarının halledilmesi, olağanüstü bir belediyecilik hizmetinin ortaya konması ile başlamış bir iktidar süreci var. Yani aslında iktidarımızın temelinde insana dokunan, insanın acil ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayan, insanın gönlüne dokunan, yüzyüze teması gerçekleştirip üzerine iktidarın oluştuğu bir süreci yaşadık. Dolayısıyla yerel yönetimler bizim, asla vazgeçemeyiz. Belediye başkanlarımızın çalışmaları bizim için her zaman son derece önemlidir. Belediye başkanlarımız aslında insanlara dokunan, merkezi iktidarın en ucunda hizmet eden arkadaşlarımızdır. Bundan ötürü de, belediye başkanlarımız son derece önemlidir. Sayın Başkanımız Mustafa Özhaseki yerel yönetimlerin duayenidir. Muhakkak o büyük tecrübelerin hepimizle paylaşacaktır.”

Toplantıda daha sonra Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel söz alarak, “Gönül Belediyeciliği” sunumunda bulundu.

Toplantıda son olarak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki söz aldı.

Göreve geldikleri günden bu yana hizmet belediyeciliğini önceleyerek çalışmalar yaptıklarının altını çizen Özhaseki, AK Partili belediyelerini hizmet belediyeciliğiyle sosyal belediyeciliği de eklediklerini vurguladı.

Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, AK Partili belediye başkanlarının yönettikleri kentleri önce marka şehir haline getirdiklerini şimdide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın işaretiyle kentlerinde “gönül belediyeciliği” inşa ettiklerini söyledi.

“İNSANLARI KANDIRMAYIN”

Özhaseki yerel yönetimlerden sorumlu olduğunu ve Türkiye’deki tüm belediye başkanlarının yaptıklarını gördüğünü dile getirdi.

CHP’li belediye başkanlarının yönetim anlayışlarını eleştiren Özhaseki, şöyle konuştu:

“Doğru dürüst ne Ankara’da ne İstanbul’da ne İzmir’de daha taş üzerine taş koyduklarını görmedik. Aldıkları sabıkalı elemanlarının da dosyası yağıyor. Antalya, Muratpaşa, Manavgat, Ankara’da Belko, İstanbul’da Maltepe, Kozan, Kuşadası, Dikili’deki ne kadar militan, hırsız, sicili bozuk, tacizci adam varsa işbaşına gelmiş. Bunların dosyaları yağıyor akşama kadar. Birçok belediye başkanları da görevden alıyor.”

“İKTİDARA HAZIR MISINIZ? YOK”

CHP ve İYİ Parti’yi eleştiren Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Ne olacak kardeşim, gidince ne olacak. Millet sizi seviyor mu? Yok. Oyunuz yüzde 1 arttı mı? Yok. İş yapacak bir haliniz var mı? Yok. İyi bir örnek ortaya koydunuz mu? Yok. İktidara hazır mısınız? Yok. Bir tarafını İYİ Parti’ye yaslıyor, bir tarafını HDP’ye yaslıyor. Burada başarılılar ama Allah için. Bunu takdir edelim, kolay değil.

Bir taraftan ‘Ülkücüyüm’ diyen arkadaşlara, bir taraftan da ‘Kürtçüyüm, Türkiye’yi böleceğim’ diyen adamlara yaslanarak iktidara geliyoruz numarası çekiyorlar. Bu nasıl iştir ya. Burada başarılılar, bunu takdir ederim, kolay değil bunları bir arada tutmak. Zaten çok utangaç, mahcup tavırla söylüyorlar her zaman. HDP ile beraber olduklarını da söyleyemiyorlar. HDP dediğiniz nedir? PKK terör örgütünün siyasi uzantısı.”

“AŞEVLERİNİN ÖNÜNDE FAKİR FUKARAYA BİRER KİLO SUCUK DAĞITTIM”

Kendisinin de iftiralara maruz kaldığını anlatan Özhaseki, “Söylenecek gibi değil, hepsi aklıma geliyor da, çok tuhaf şeyler. Tabii adliyede incelendi, oy birliğiyle, asla öyle bir şey yok, yalan iftira atıldığı… Davalardan aldığım paralarla da ondan, Deniz Baykal’dan, milletvekillerinden, bazı gazetelerden, Allah bereket versin, epeyce çoğaldı. Hocalara sordum ‘Bu para yenir mi’ diye. Kimi dedi ki ‘ganimet, yemene bak’, kimi de ‘yeme, sen temiz adamsın ne yapacaksın paralarını’ dedi. Bende o zaman karar verdim, sucuk aldım. Aşevlerinin önünde fakir fukaraya birer kilo sucuk dağıttım, binlerce kilo… Arkadaşlar, yalan, algı operasyonu.” diye konuştu.

HDP’Lİ BELEDİYELERE KAYYUM

HDP’li bazı belediyelere kayyumların atandığını anımsatan Özhaseki, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanları hakkında 30-31 kovuşturma, 3 de soruşturmanın olduğunu aktardı.

Haklarında soruşturma açılanların da delilleri inkar etmediklerini ifade eden Özhaseki, şöyle konuştu: “Neler var, terör örgütü cenazelerinden hiç ayrılmıyor bu arkadaşlar. Saygı duruşları dahil, marşlarını okurken, biz İstiklal Marşı’nı ne kadar inanarak huzurla söylüyorsak, onlarda terör örgütünün marşlarını böyle söylüyorlar. Bütün cenazelerine katılıyorlar, belediye araçlarını tamamıyla emirlerine veriyorlar. Terör örgütü üyelerinin isimlerini sokaklara veriyorlar. Caddelere veriyorlar. Şehit ailelerinden işe alınanlar vardı, tamamını işten attılar gelir gelmez 2019 seçimlerinde.

Dağda bulunanların ailelerinden birer kişiyi işe alıyoruz diye propagandayla, slogan atarak başlattılar bu işi. İçeri odalarda başkanın arkasında bu odada üçlü bir PKK grubu oturuyor, herkesten para kesmeye başlıyorlar. Kiminin imarı bozduğunu düzeltmek adına para istiyorlar. Aldıkları paralar dağa gidiyor.”

Resmi olarak gönderdikleri paralar da olduğunu vurgulayan Özhaseki“Patnos Belediyesi 2009, 2014 bunlardaydı, HDP’deydi. Toplu sözleşme yapmışlar, 2013 yılında daimi işçilere 7 bin 200 lira, geçici işçilere 6 bin lira. Parayı veriyorlar mı, hayır. Ne yapıyorlar, devletten para geliyor, o parayı dağıtırken biner lira harçlık veriyorlar. Geriye kalan 6 bin 200 lira parayı aldım diye imza attırıyorlar, torbaya koyuyorlar dağa gidiyor. Ses kayıtlarında bunların hepsi var arkadaşlar.” dedi.

Toplantının basına kapalı gerçekleştirilen 2. bölümünde Özhaseki, belediye başkanları ve katılımcılarla belediye hizmetlerinde başarının yol haritasını verdiği örneklerle anlattı.

İstişare açısından çok verimli geçen buluşmada, belediye başkanları Özhaseki’ye istek ve taleplerini iletti.

Gönül Belediyeciliği buluşmasında Helvacıoğlu ve Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker; Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, milletvekilleri, il başkanları ve belediye başkanlarına plaket ve portrelerinin yer aldığı hediyelerini takdim etti.

Özhaseki’nin programı nedeniyle Keşan’dan ayrılmasının ardından Helvacıoğlu; belediye başkanları, milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ile Keşan’a yepyeni bir vizyon ve değer katan Kunduracılar Çarşısı ve Artı Çarşı’yı misafirlerine gezdirdi ve bilgi verdi. Bilgilendirmede esnaflara kolaylıklar da dilendi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ