Reklam
Reklam

ÖZKAYA, “KİRA ARTIŞLARININ MAKUL DÜZEYDE TUTULMASI GEREKİYOR”

ÖZKAYA, “KİRA ARTIŞLARININ MAKUL DÜZEYDE TUTULMASI GEREKİYOR”
  • 09.09.2020
Reklam

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Başkanı Orkun Özkaya, kamu kurumlarının kiralamalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Pandemi nedeniyle bölgemizde bulunan esnafların, 7 aydır zor durumda olduğunu belirten Meclis Başkanı Özkaya, “İş dünyamız, salgının başladığı günden itibaren büyük sıkıntılar çekmektedir. Ciroları düşen esnafımız, işyeri kiralarını ödemekte zorlanıyor. Kamu kurumlarından talebimiz, işyeri kiralarında makul seviyede artış yapılmalıdır veya pandemi sürecinde kapalı olan sektörlere bu süreçte kira işletilmemelidir. Kiraların ödenebilir seviyelerde tutulması, uzun vadede kamu kurumların faydasına olacak, aynı zamanda esnaflarımız ve yanlarında istihdam edilen çalışanların işine devam etme imkânı sağlayacaktır.

Son yıllarda mağazacılık ve hizmet sektöründe önemli bir ilerleme kaydeden bölge esnafı, konforlu hizmet, konsept mağazacılık, marka ve yüksek kalite sunarak, çevre ilçelerden de ziyaretçi çekmektedir. Lakin pandemi süreci devam ettiği için yapılan kira artışlarının makul düzeyde tutulması ve işyeri ile kiracının gelir-gider düzeyinin bozulmaması için gerekli düzenlemelerin kiracıyı koruyacak şekilde yapılması önemlidir.

Bu süreçte en fazla fedakarlık gösteren esnaflarımız, dükkanlarını her gün açıp istihdama devam etmek ve müşterileri mağdur etmemek için ellerinden geleni yapmışlar ve yapmaya devam etmektedirler. Günümüzde her işletmenin en ufak maliyeti bile geleceklerini belirlemekte olduğunu hatırlatır bu düşünce ile tekrar kamu kurumlarının kira artışı kararlarında vicdanları ile hareket etmeye davet ediyoruz. Bu bağlamda tüm üyelerimize ve esnaflarımıza hayırlı işler ve sağlıklı günler dileriz.”

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ