Reklam
Reklam

ÖZKAYA: “PROJEMİZİ İKİ ODANIN İŞBİRLİĞİNDE VE AB FİNANSAL FONU İLE BAŞLATTIK”

ÖZKAYA: “PROJEMİZİ İKİ ODANIN İŞBİRLİĞİNDE VE AB FİNANSAL FONU İLE BAŞLATTIK”
  • 12.12.2020
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Keşan TSO ve Burgas CCI (Chamber Of Commerce And Industry) arasında imzalanan ‘Kardeş Oda’ protokolü ile Burgas CCI liderliğinde ve Keşan TSO ortaklığı ile başlayan CB005.2.22.010 numaralı ‘Alternatif Turizm Çeşitleri’ isimli AB projesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bulgaristan’ın Burgas kentinde, 26-27 Kasım 2020 tarihlerinde COVİD-19 salgını tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen AB proje toplantısına Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Sayman üyesi Yusuf Cemil Çakıcı, Yönetim Kurulu üyesi Uğur Can Urgan, Genel Sekreter Erdem Başak, Proje Koordinatörü Kadir Can Tunç, Oda Muamelat Sorumlusu Burcu Avcu ve bazı oda üyeleri katıldı.

Dünyayı etkileyen COVİD-19 salgını sürecinde bölgedeki ekonomik etkileri azaltmak ve üyelerin dış ticaretlerini arttırmak için yapılan kardeş oda protokolümüz hakkında bilgi veren Özkaya şunları ifade etti: “COVİD-19 salgını tüm dünyayı olumsuz yönde etkiledi. Ekonomik olarak tüm sektörlere önemli ölçüde zararı oldu; ticari piyasalar oldukça geriledi ve toplumsal çalışmalar durma noktasına kadar geldi. Her ülkede salgının durdurulması ve azaltılması için birtakım önlemler alınmaktadır. Bizler de gerek işletmeci gerekse bireyler olarak alınan tedbirler kapsamında yeni normal hayatımıza devam ettirmekteyiz. Bu kapsamda Bulgaristan ve AB ülkelerine yönelik olarak ekonomik alanlarda piyasaların genişlemesi, yeni pazarlara girişlerin yapılması ve mevcut yapılan ihracat rakamlarının arttırılması için Burgas CCI kardeş oda protokolü imzalayarak, işbirliğimizi resmi olarak gerçekleştirdik. Protokolümüz kapsamında üyelerimizin gerek Bulgaristan, gerekse AB ülkeleri ile yapabilecekler ticari faaliyetlerinde bizlerle iletişime geçerek çeşitli katkılar sağlayabiliriz.”

Keşan TSO olarak, faaliyetlere ve projelere normal hayat koşullarına ara vermeden, arttırarak devam ettiğini kaydeden Orkun Özkaya, “Burgas CCI ile imzalanan protokolün yanı sıra birlikte yeni bir AB projemiz için ilk tanıtım ve lansman toplantımızı gerçekleştirdik. AB Projemiz her bölgenin de ortak sorunu olan bölgesel turizm sektörünün, mevsimsel olarak uzatılarak 6-7 aya turizm sektörünün ticari faaliyetlerinin sürdürülmesi için <Alternatif Turizm Çeşitleri> projemizi iki odanın işbirliğinde, AB finansal fonu ile başlattık. Projemiz kapsamında Keşan, İpsala, Enez ve Saros Körfezindeki doğal, tarihi, eğlence, su altı, bölgesel etkinlik ve diğer farklı tüm turizm sektörü çeşitleri göz önünde bulundurularak, yeni turizm rotaları ve destinasyonları belirlenerek yerli ve yabancı turistler için yeni alternatif imkanlar tanıtılacaktır. AB projemiz ve diğer tüm faaliyetlerimiz ile salgın tedbirleri kapsamında Keşan, İpsala, Enez ve Bulgaristan-Burgas arasında turizm sektörünün gelişmesi ve büyümesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ