Reklam
Reklam

ARHATIR: “SİYASETTEN KADIN ELİMİZİ ÇEKEMEYİZ”

ARHATIR: “SİYASETTEN KADIN ELİMİZİ ÇEKEMEYİZ”
  • 12.11.2021
Reklam

CHP Keşan İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği “Dayanışma Kahvaltısı” bugün gerçekleştirildi.

Cennettepe Binbay Restaurant’ta düzenlenen ve saat 10.00’da başlayan kahvaltıya; CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi ve Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı NERMİN ARHATIR ile kadın parti yöneticileri ile kadın üyeler katıldı.

ARHATIR: “SİYASETTEN KADIN ELİMİZİ ÇEKEMEYİZ”

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Nedime Arhatır şunları söyledi: “Pandemi dolayısıyla gerçekleştirmek istediğimiz etkinlikleri maalesef uzun bir süredir hayata geçiremiyoruz. Dayanışma kahvaltımız bizi bir kez daha bir araya getirdiği için mutluyuz. Değerli yol arkadaşlarım birçok konuda ülkemizde yaşanan olumsuzluklardan dolayı kaygılarımız var. Demokrasi açısından kaygılarımız var, özgürlükler açısından kaygılarımız var, eğitim sağlık kadın erkek eşitliği açısından, kadınlarımız koruyamamaktan, çocuklarımızı koruyamamaktan kaygılarımız var. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partimizde, kadına seçme ve seçilme hakkı veren Atamızın partisinde kenetlenmeliyiz. Yapacak çok işimiz var. Siyasetten kadın elimizi çekemeyiz. Partimiz kadınlarımızın özgürce siyaset yapabileceği bir yerdir. Siyasete hem nezaketi hem demokrasiyi hem de direnişi biz katabiliriz. O açıdan kadınların görevi çok önemlidir. Bu ülkede demokrasi kökleşecekse, demokrasi güçlenecekse, insan onuruna saygı duyulacaksa bunun yolu kadın hareketinden geçecektir. Türkiye’de kadın olmak, demokrasi ve özgürlük mücadelesi vermek zorlu bir yoldur. Ama birlik olursak, başaramayacağımız şey yoktur. Biz köklü bir ağacız, köklerimizde milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik ve devrimcilik var. Zengin bir tarihsel birikimimiz var. İnanırsak, çalışırsak, birbirimize güvenirsek ülkemizi çocuklarımızın daha mutlu yaşayacağı bir yer haline getirebiliriz. Geldiğiniz, ailemize güç kattığınız için sağ olun, var olun arkadaşlar.”

GEGEOĞLU: “GENEL MERKEZİMİZİN YAŞAMAK PROJESİ VAR”

Daha sonra konuşan Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu ise şöyle konuştu: “Genel Merkezimizin yaşamak projesi var. Ülkemizde kadına yönelik şiddet ve istismar devam ediyor. Daha dün, genç bir kardeşimiz kadın olduğu için öldürüldü. O yüzden 444 82 85 nolu telefondan her türlü hukuki sorunda ve psikolojik destek verilmektedir. Sorunun üstesinden birlikte olursak geliriz.”

PEKCAN: “BURADA AİLE KAVRAMI ÖN PLANA ÇIKIYOR”

Duygu ve düşüncelerini paylaşmak üzere mikrofona davet edilen Recep Pekcan da şunları dedi: “Toplantılarımızda aile kavramını dile getiriyoruz. Önümüzdeki süreçte yaşanacak seçim, benim hayatım boyunca en önemli seçimdir. Burada aile kavramı ön plana çıkıyor. Hepimiz kol kola girerek, yapacağımız iş, iktidardan kurtulmaktır.”

Konuşmaların ardından kahvaltıya geçildi. Kahvaltının ardından program sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ