Reklam
Reklam

“PARAMIZLA REZİL OLDUĞUMUZDAN KAYMAKAM BEYİN HABERİ VAR MI?”

“PARAMIZLA REZİL OLDUĞUMUZDAN KAYMAKAM BEYİN HABERİ VAR MI?”
  • 11.09.2020
Reklam

Keşan’a bağlı Akçeşme, Türkmen, Kılıçköy, Karahisar, Boztepe, Yeniceçiftlik, Büyükdoğanca ve Müsellim köylerinde yaşanan su sıkıntısı köylüyü yıldırdı.

Haftanın 3-4 günü su kesintisi yaşayan köylüler, çeşmelerden su taşımaya ve sürekli su stoklamaya bıktı.

Su kesintisinin çeşitliği bahanelere bağlandığını söyleyen köylüler, “Ne boru değişmesi bitti ne patlak giderilmesi. ‘Neden kesiliyor?’ dediğimizde, patlak olduğu söyleniyor. Bu nasıl giderilemezmiş bir patlak ki her hafta 3-4 gün su kesintisi yaşıyoruz.” diye konuştu.

“PARAMIZLA REZİL OLUYORUZ”

Su sayaçlarının kartlı olduğunu ve Keşan Kaymakamlığından yükleme yapıp kartlı sistemle su kullandıklarını belirten köylüler, “Su sıkıntısı yaşamayalım diye kartlı sisteme geçtik ve kartlarımızı fazla fazla yükleyip su sorunu yaşamayalım derken, haftanın 3-4 günü çeşmelerimizden su akmıyor. Paramızla rezil oluyoruz! Acaba Kaymakam beyin bundan haberi var mı? Parasını ödediğimiz suyu kullanamadığımızı biliyor mu? Bu pandemi döneminde, hijyenin ön planda olduğu zamanda biz susuzluk çekiyoruz ve hayvanların kullandığı çeşmelerden su almak zorunda kalıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 3 aydır susuzluk sorunu yaşayan köylüler, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’a seslenerek, sorunlarına çare olmaya davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ