Reklam
Reklam

PARKIN İÇERİSİNE ÇEŞME YAPILMASINI İSTENDİ

PARKIN İÇERİSİNE ÇEŞME YAPILMASINI İSTENDİ
  • 16.06.2024
Reklam

4 ay önce açılan Muhtar Ali Yalnız Parkı’nın bakımsızlığı, mahalle sakinlerini endişelendiriyor.

Parkın açıldığı günkü yeşilliği ve estetik güzelliğinin giderek kaybolmaya başladığı görüldü.

Özellikle sağlıklı bir şekilde sulanamayan çiçekler ve fidanlar, zamanla kurumaya başladı. Mahalle sakinleri, kendi imkanlarıyla sulama yapmaya çalışsa da bu yeterli olmuyor. Bazı ağaçlar ve çiçekler artık kurumuş durumda ve parkın estetik değerinin ciddi şekilde azaldığı gözleniyor.

Mahalle sakinleri, çiçek ve fidanların sulanabilmesi için parkın içerisine çeşme yapılmasını istedi. Vatandaşlar, çeşme yapılması durumunda, kendi hortumları ile çiçekleri ve fidanları sulayabileceklerini söyledi.

Parkın bakımsızlığı sadece bitkilerle de sınırlı olmadığı gözleniyor. Çöplerin gelişi güzel atılması nedeniyle parkın temizliği de tehlikeye girdi.

Vatandaşlar, çevrelerine duyarlılık göstererek bazı çöpleri toplamaya çalışsalar da bu durumun uzun vadede sürdürülebilir olmadığı belirtiliyor.

Mahalle sakinleri, Keşan Belediyesi’nin, parkın bakımı ve temizliği konusunda daha düzenli ve etkili bir planlama yapması gerektiğini ifade etti.

Vatandaşlar, parkın Muhtar Ali Yanlız ismine yakışır bir şekilde korunması gerektiğine dikkat çekerek, belediyenin bu konuda daha fazla sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ