Reklam
Reklam

PEKCAN: “BAŞKAN KENDİSİ YAPMIŞ GİBİ ANLATIYOR”

PEKCAN: “BAŞKAN KENDİSİ YAPMIŞ GİBİ ANLATIYOR”
  • 22.01.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, bugün düzenledikleri basın toplantısında, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde yapılan ve saat 13.00 sıralarında başlayan toplantıda ilk olarak İlçe Başkanı Recep Pekcan konuştu.

PEKCAN: “YÖNETİLEMEYEN, SAVRULAN BİR KEŞAN VAR”

Pekcan şunları söyledi: “Arka arkaya ziyaretler yapıldı. Önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız buradaydı, sonra AKP’nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı buradaydı. İl başkanı zaten devamlı gelip gidiyor. AKP milletvekili de burada. Keşan’da yoğun şekilde çalışıyorlar ve kendilerini gösteriyorlar. Yaklaşık iki senedir onların tanımlamasıyla gönül belediyeciliği adı altında bir belediyecilik çalışması yapılıyor. Halkın memnuniyetsizliği söz konusu ve zemin kayıyor. Keşan’da çok önemli bir değişim yaşanıyor. Yapılan şeylerden de çok net belli. İki senede yapılan şey, yollardır. Onun dışında aynı yolları iki kere yapıyoruz. Yeni asfaltlar yapıyoruz ama yeni asfaltlar kısa sürede kabarıyor. Yamaları yapıyoruz yamalar kalkıyor. Genel başkanımızın dediği gibi yönetilemeyen, savrulan bir Keşan var. Keşan Belediyesi tarafından büfe kiralamaları yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda yaşanan durum basına yansıdı. Buradaki büfenin arkasında bir sarkıtma var. Muhtemelen ön taraf bir daha veriliyor. Onun dışında daha keyifsiz işler var. Türkiye’de olduğu gibi Keşan’da da siz değerli basın ile ilgili hoş olmayan gelişmeler yaşanıyor. Bir basın mensubu arkadaşımız savcılığa şikayet edildi. Hani basın özgürlüğü hani düşünce özgürlüğü?” dedi.

“MEMUR ARKADAŞLAR BEM-BİR-SEN’E GEÇMELERİ İÇİN YOĞUN BASKI ALTINDALAR”

Keşan Belediyesi’nde bazı kişilere sendika konusunda baskı yapıldığını iddia eden Recep Pekcan şöyle devam etti: “Belediyede çalışan memur arkadaşlara sendika değiştirmeleri konusunda baskı yapılıyor. Baskının ne şekilde yapıldığını zamanı gelince söyleyeceğiz. KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen’e üye olan memur arkadaşlar BEM-BİR-SEN’e geçmeleri için yoğun baskı altındalar. Bunu kamuoyunun beğenisine çalışan arkadaşların değerlendirmesinde bırakıyorum.”

“KENDİSİ YAPMIŞ GİBİ ANLATIYOR”

Recep Pekcan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geçen mecliste, pandemi nedeniyle zarar gören Keşan halkı ve kiracılar için birtakım kazanımlar elde edildi. Birtakım yardımlar çıktı ama güneşi balçıkla sıvamadan emek hırsızlığı yapmadan nasıl olduklarının anlatılması lazım. Elbette belli konularda fikir birlikteliğiyle geçti. Ama ben Keşan kamuoyunun bir kere daha bilgisi olması için Cumhuriyet Halk Partisi adına Millet İttifakı adına olayın nasıl olduğunu kısaca söyleyeyim. Konutlarda, insani su kullanım hakkı adı altında % 20 su indirimi yapılacak. Ocak ayındaki okumalarla başlayacak. Sayın Başkan kendisi yapmış gibi anlatıyor. Plan ve bütçe komisyonunda görüşülürken, AKP’li arkadaşların şerh koyduğu ve reddettiği bir indirimdir. Ama meclise geldiğinde canlı yayında ve meclis çoğunluğu nedeniyle, geçeceğini bildikleri için evet demişlerdir.”

PEKCANLI: “KONGRE SALONUNU HERKES GÖRMÜŞTÜR”

Daha sonra konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da şöyle dedi: “Edirne bazında ticaret yapan esnaflarımızı milletvekilimizle gezdik ve onlarla bir araya gelmeye çalıştık. Daha önce pandeminin etkilediği sektörlerle ilgili biz ve milletvekilimiz bir rapor hazırlamıştık. Kendisi milletvekili olarak biz parti olarak genel merkezimize ve meclise vermek üzere bu çalışmalar devam ediyor. AK Parti kongresini tamamladı. Birçok yerde kongre yapılamıyorken, kongre salonunu herkes görmüştür herhalde. Edirne’de görmek istediğimiz bir çok insanın yüzünü ben orada gördüm. İnşallah esnafın, çiftçinin sıkıntılarını orada AK Partili yöneticileri yakalamışken anlatmışlardır. Çünkü ben onların kongreye gittiğini gördük. Bundan sonraki sistemlerinde, kongreye gittiklerini ve çiftçinin sorunlarını iletip-iletmediklerini hatırlatacağım. Pandemi yaklaşık 10 aydır herkesin belini büktü.”

OKAN GAYTANCIOĞLU…

Toplantının son konuşmasını ise CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu yaptı.

Gaytancıoğlu şunları ifade etti: “Yoksulluk, işsizlik ve hayat pahalılığı hiçbir zaman unutulmaz. Bugün Keşan’ın pazarı ve vatandaş pazara gittiğinde, mutsuz şekilde evine dönüyor. Neden istediklerini çocuğunun, eşinin istediklerini alamadan dönüyor. Çünkü insanların gelir çok düşük. Asgari ücret açıklandı ve yoksulluk sınırına yaklaşamıyor. Açlık sınırının biraz altında kalıyor ama birkaç ay sonra açlık sınırı asgari ücreti bile aşacaktır. Emeklilerimizin % 80’i açlık sınırının altında bir gelire sahipler. Türkiye’nin gerçek gündemi bu ama AKP ve küçük ortağı bir sanal gündem yaratmaya çalışıyorlar. Bizim onu konuşacağımızı zannediyorlar ama çok yanılıyorlar. Biz onu konuşmayacağız. Bizim gerçek gündemimiz kesinlikle ve kesinlikle, esnafın bugün içine düştüğü durumdur. Daha doğrusu düşürüldüğü durumdur. Esnaflar, kaderine terk edildi. Arkadaşlar kahveci esnafı 10 aydır kapalı. Birkaç ay açıldı ama son 4 aydır tamamen kapalı. Elindeki en önemli silahı olan oyunlar elinden alındı. İşletmeler, hijyen kurallarına uydular ama 4 aydır kapalı. Ne yiyorsun, ne içiyorsun diye kimse sormadı. Evine ekmek götürüyor musun diye kimse sormadı. 700 bin kahveci esnafımız var. Restoranlar ve lokantalara paket servisle idare edin denildi. Her şey pakete girmiyor, paketi alabilecek insan da yok. Esnafa kira yardımı yapılacak denildi ama bunu da, daha vermediler. Paramız yok diyemiyorlar.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ