Reklam
Reklam

KEŞAN DOÇEK EKİBİ, KARİA YOLU YÜRÜYÜŞÜNDEN DÖNDÜ

KEŞAN DOÇEK EKİBİ, KARİA YOLU YÜRÜYÜŞÜNDEN DÖNDÜ
  • 15.04.2022
Reklam

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) ekibi, Türkiye’nin 800 km uzunluğa sahip yürüyüş parkuru olan Karia Yolu yürüyüşünün İç Karia etabını tamamladı.

Güzergah üzerinde Alinda Antik Kenti-Tekeler-Kullar-Bağarcık-Kapıkırı-Herakliea- Karahayıt etabını sırt çantalı ve kamp yüklü yürüyen ekip, sağanak yağış ve yükseklerdeki soğuk havaya rağmen faaliyetlerini sorunsuz ve kazasız bir şekilde tamamlayarak Keşan’a döndü.

Latmos (Beşparmak) Dağlarının eteklerinde bulunan İç Karia etabında Alinda Antik Kenti, Çörlen Asarı, Yediler Manastırı, Herakleia Antik Kenti, Karia Kral Yolu ve 8000 yıllık neolitik resimlerin olduğu Keremik bölgesini yürüyen ekip, bölgeye hayran kaldı.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, İç Karia etabı, Karia Yolunun en bakir güzergahlarından biri,  bizler de bu patikalarda adeta bir zaman atlaması yaşadık. Kalabalık bir ekiple bu rotayı tamamlamış olmak, önümüzdeki faaliyetler için bizlere bir ön hazırlık niteliğinde oldu.Bu yürüyüşler, bir anlamda, yakın zamanda yapacak olduğumuz çok daha uzun ve farklı niteliğe sahip faaliyetin antrenmanı niteliğinde, bu zorlu faaliyete katılan ve ekip ruhunu en iyi şekilde yaşatan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ