Reklam
Reklam

PLATFORM ÜYELERİNDEN SİTEM: “YAYLA’YI DEVAMLI ES GEÇİYORLAR”

PLATFORM ÜYELERİNDEN SİTEM: “YAYLA’YI DEVAMLI ES GEÇİYORLAR”
  • 13.08.2020
Reklam

Yayla Sahil Platformu, etkinliklerini aralıksız sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde uzun bir sahil şeridinde çöp toplama ve temizlik çalışması etkinliği yapan platform üyeleri, bu kez de uyarı tabelaları dikti.

Yayla Sahil Platformunun temizlik kampanyasının kirliliği bir nebze azalttığına dikkat çeken üyeler, halkı bilinçlendirme ve yönlendirme adına da ikaz tabelaları diktiklerini ve bunun da olumlu sonuç olarak yansıyacağını düşündüklerini belirtti.

Etkinliklerine devam edeceklerini de söyleyen platform üyeleri, “Ne Yayla ne de Saroz sahipsiz değildir, sahipsiz de kalmayacak. Ne sahillerimizi ne de Körfezimizi kimseye kirlettirmeyeceğiz.” dedi.

Platform üyeleri ayrıca sitemde de bulunarak, “Sahillerde son 2 yıldır cankurtaran hizmeti yok. Ayrıca atık su ve deniz kirliliği raporları yayınlanmıyor. Sahillerde taşlık alanlarda deniz kestaneleri aşırı çoğaldı. Kum olan alanlarda ise zehirli trakunyalar bu sene daha çok görülmeye başlandı. Güvenlik şeridi ve kumsalları rehabilite etmeyi belediyemiz hiç düşünmüyor sanırım. Oysaki Yayla’mız artık Erikli’den daha büyük daha kalabalık ve daha çok yerli turisti ağırlar oldu. Ve çok gariptir ki Yayla’daki nüfus patlamasının ne belediye ne de kamu görevlileri farkına varamıyorlar. Erikli’de çöp toplayıp sahilleri temizledik diyebiliyorlar. Erikli’de yaya kaldırımları ve sokak düzenlemelerini yapıp daha büyük olan Yayla’yı devamlı es geçiyorlar.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ