Reklam
Reklam

POLİS, OKUL ÇEVRELERİNDE KUŞ UÇURTMADI

POLİS, OKUL ÇEVRELERİNDE KUŞ UÇURTMADI
  • 16.09.2021
Reklam

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ‘Güvenli Eğitim’ kapsamında bugün, okul ve çevrelerinde geniş çaplı asayiş denetimi yaptı.

Öğrencilerin maruz kalabileceği her türlü olumsuzluğa karşı tedbirler alan ekipler, özellikle okul çevrelerinde tütün mamulleri satışı yapan işyerlerini denetledi.

Çocukların girmesinin yasak olduğu umuma açık yerler ile iddia bayilerini ve okul çevresinde yer alan internet kafeleri, kahvehaneleri, parkları da kontrol eden ekipler, okul çevrelerindeki metruk binaları da inceledi.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, okullarla bağlantısı ya da ilgili olmayan kişileri de detaylı bir şekilde inceledi.

Ekipler, okul yanından geçen araçlar ve öğrenci taşıyan servis araçlarını da kontrol etti.

08.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen denetimde toplam 25 okul ve çevresinin kontrol edildi, 129 şahsın GBT’si yapıldı, 10 araç sorgulandı ve 1 şahısa maske takmamaktan 900 TL ceza, 4 şahsa kimlik bildirmemekten 204’er TL ceza uygulandı.

Denetim kapsamında, 1 kişi hakkında ‘Sağlık için tehlikeli madde temini’ suçundan adli işlem başlatıldığı, toplam 25 işyerinin kontrol edildiği, 1 işyerine 5.250 TL idari ceza uygulandığı belirtilirken,

10.160 dal tütünle doldurulmuş makaronun, 11.000 adet boş makaronun, 3.430 gram sarmalık kıyılmış tütünün, 290 adet paketlemede kullanılan kilitli poşetin ele geçirildiği bildirildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ