Reklam
Reklam

RECEP PEKCAN; ‘ENGELLİLER HAFTASI’ VE ‘HEMŞİRELER HAFTASI’NI KUTLADI

RECEP PEKCAN; ‘ENGELLİLER HAFTASI’ VE ‘HEMŞİRELER HAFTASI’NI KUTLADI
  • 11.05.2020
Reklam

CHP İlçe Başkanı Recep Pekcan, 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Engelliler Haftası’ ile 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Hemşireler Haftası’ nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Mutlu ve huzurlu bir toplumun en önemli şartlarından birisinin tüm bireylerin eşit şartlarda haklardan yaralanması olduğunu belirten Pekcan, şunları ifade etti: “Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin üzerine düşen vazifedir. Bu hususta bizlere düşen en önemli görev engelli kardeşlerimize birer birey olarak toplumun bir parçası olduklarını hissettirmektir.

Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilere, toplumun her kesiminin sahip çıkması, onların topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken çalışmaların yapılması, gerek toplumsal ve gerekse kamusal desteğin verilmesi ve istihdam imkânlarının da yaratılması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engellilerimize, huzurlu, mutlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.”

Hemşireliğin; temelinde insan sevgisi olan, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş, özveri ve hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran, sabrın öne çıktığı zor ve önemli bir meslek olduğunu vurgulayan Recep Pekcan, açıklamasına şöyle devam etti: “Son yıllarda sağlık alanındaki hızlı değişim ve gelişimin amacı, insanımızın daha iyi sağlık hizmeti almasının sağlanmasıdır. Sağlık hizmetlerinin en iyi biçimde sunulabilmesi, sürekliliği ve kalitesi tüm sağlık çalışanlarının koordineli çalışmasıyla mümkündür. Bu bakımdan hemşirelerimize önemli görevler düşmektedir. Hiç şüphe yok ki, hemşirelerimiz bu sorumluluğun bilinci ile görevlerini en iyi şekilde layıkıyla yerine getirmek için ellerinden gelenin en iyisini bu zor günlerde yapmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, haftanın hemşireliğin anlam ve öneminin hatırlanmasına, gayretleriyle mesleğe değer kazandırmış hemşirelerimizin anılmasına vesile olması temennisiyle, şefkatle, sabırla yapılan bu mesleğin mensubu tüm hemşirelerimizin <12 – 18 Mayıs Hemşireler Haftası>nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ