Reklam
Reklam

RÖMORKU ARACA BAĞLADILAR, YOLDA KALINCA DA ÖDÜNÇ TRAKTÖR ALDILAR

RÖMORKU ARACA BAĞLADILAR, YOLDA KALINCA DA ÖDÜNÇ TRAKTÖR ALDILAR
  • 19.04.2022
Reklam

Yenimuhacir’de meydana gelen hırsızlık olayı, fıkraları aratmadı. Belde içerisindeki yol kenarında bulunan römorku hafif ticari araca bağlayarak çalmak isteyen 3 kişi, taşıdıkları römorkla birlikte yolda kalınca, beldedeki bir üreticiden ödünç aldıkları traktörle hurdacıya götürdü.

Duyanları şok eden hırsızlık olayı şöyle oldu: Yenimuhacir’e hafif ticari araçla gelen 3 kişi, beldenin ormanlık alana bakan tarafındaki evlerin olduğu yol kenarında bulunan eski bir römorku çalmak istedi. Römorku iple hafif ticari aracın arkasına bağlayan şahıslar, römorku belde dışına çıkarmayı başardı. Radyonlig yolu üzerinden Keşan’a getirmek istedikleri römorku bir yerden sonra ilerletemeyen şüpheliler çareyi başka yollarda aradı. Römorku orman içinde bırakarak hafif ticari araçla beldeye dönen şüpheliler, tanıdıkları bir çiftçiden yardım istedi. Çiftçiye, kız arkadaşlarıyla gezmek için iki araçla ormana geldiklerini ve diğer aracı battığı yerden çıkaramadıklarını belirterek, traktörü ödünç istedi. Traktörü alan şüpheliler, römorku arkasına bağlayarak Keşan’daki hurdacıya getirdi. Römorkun sahibi olduğu görünümü veren şüpheliler, römorku hurdacıya 5.250 TL’ye sattı. Şüpheli şahıslar, parayı aldıktan sonra traktörü sahibine teslim ederek ortalıktan kayboldu.

Römorkun yerinde olmadığını gören sahibi A.Ç. de durumu Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Jandarma ekipleriyle birlikte hurdacıları dolaşan A.Ç, römorkunu bir hurdacıda buldu. Hurdacı römorku 5.250 TL’ye satın aldığını söylese de aracı sahibine teslim etmek zorunda kaldı.

Olayda, 5.250 TL zarara uğrayan hurdacı, hırsızlardan şikayetçi oldu.

Römorkun hurdacı da bu kadar yüksek bir paraya satıldığını öğrenen A.Ç. de hurdacıdan aldığı römorkunu başka bir hurdacıya 6.750’ye sattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ