Reklam
Reklam

SABAH 09.00’DAN BU YANA SULARI KESİK OLAN VATANDAŞ İSYANDA!

SABAH 09.00’DAN BU YANA SULARI KESİK OLAN VATANDAŞ İSYANDA!
  • 14.06.2021
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından yeni içme suyu hattı döşeme çalışması nedeniyle bazı mahalle ve bölgelerde, haber verilmeden yapılan su kesintisine vatandaştan tepki yağdı.

Bugün saat 09.00 itibarı ile Aşağı Zaferiye Mahallesi, Büyük Cami Mahallesi, İspat Cami Mahallesi, İstasyon Mahallesi, İstanbul yolu ve İpsala yolu üzerinde bazı bölgelerde su kesintisi yapıldı ve saat 19.00’a kadar da kesintinin devam edeceği öğrenildi.

Su kesintisinin ne kadar süreceği konusunda birçok vatandaşın haberi olmazken, bazı vatandaşlar ise Keşan Belediyesini araması sonucu öğrendi. Su kesintisi ile ilgili bilgi ise, Keşan Belediyesinin sosyal medya hesabı üzerinden saat 10.00 sıralarında, yani kesintiden 1 saat sonra duyuruldu.

Su kesintisinin bu kadar uzun süreceği bilgisinin ardından sitemize ulaşan birçok vatandaş ise tepkisini dile getirdi.

Kesinti bilgisinin kesinti yapıldıktan sonra değil de kesinti öncesi haber verilmesi gerektiğine işaret eden vatandaşlar, “Temizlikten, hijyenden bahsediyoruz ama 10 saatlik su kesintisi yapılacağını, sular kesildikten sonra öğreniyoruz. Madem böyle uzun süreli bir kesinti yapılacak 1 gün önceden haber verilsin ve vatandaş tedbirini alsın. Suları kestikten sonra bilgi verseler kime ne faydası olacak. Yaz gününde, suya en çok ihtiyaç duyulan dönemde böyle bir ihmal kabul edilir gibi değil.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar, ilgilileri göreve davet ederek, yapılacak su kesintilerinin en az 1 gün önceden haber verilmesini ve yaşanan mağduriyetlerin tekrarlanmamasını istedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ