Reklam
Reklam

SALI PAZARI BU HAFTA İLK KEZ KAPALI DEPOLARDA KURULDU

SALI PAZARI BU HAFTA İLK KEZ KAPALI DEPOLARDA KURULDU
  • 07.01.2020
Reklam

*Keşan Belediyesi, Cumartesi, Çarşamba ve Perşembe pazarının da kapalı alana taşınması için çalışma yürütüyor.

Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde daha önce cadde üzerinde kurulan Salı pazarı, bugünden itibaren, Keşan Belediyesinin TMO’nun depolarında hazırladığı kapalı alanda kurulmaya başlandı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ile birlikte bu hafta ilk kez kapalı mekanda kurulan Salı pazarı esnafı ve vatandaşını ziyaret etti.

Esnafa hayırlı ve bereketli kazançlar, vatandaşlara da iyi alışverişler dileyen Helvacıoğlu, “Salı pazarımızı kapalı mekanda açma hizmetimizi soğuk nedeniyle bir hafta öne aldık. TMO’nun kapalı ofislerinde tüm depolarımız esnafı ve vatandaşlarımız ile dolu. Hizmetimizden vatandaşımız ve esnafımızın memnuniyetini gözlemliyoruz. Kur’a dahi çekmeden vatandaşımızı esnafımızı soğuktan korumak için bu hafta itibariyle kapalı mekana geçirdik. Eksiklerimiz olabilir, bunları da en kısa sürede tamamlayıp, vatandaşımıza ve esnafımıza daha iyi şartlarda hizmet üretmek istiyoruz.” dedi.

Kura çekimi de yapıldıktan sonra her esnafın kendi yerine kavuşacağının altını çizen Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Kapalı salı pazarımız tüm Keşan’a hayırlı olsun. İnşallah; Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi pazarlarımızın da kapalı mekanda kurulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Meydanı’nda kurulan Cumartesi pazarının kapalı olması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, şöyle devam etti: “10-15 gün içinde projelerimiz tamamlanır ve kamuoyu ile paylaşırız. Konuyu Meclisimize de sunacağız. Önümüzdeki sene cumartesi pazarının kapalı olmasını çok arzu ediyoruz ve kapalı olması için büyük çaba sarfediyoruz. Yeni Mahalle’deki Çarşamba pazarını da 1, 1,5 ay  sonra kapalı mekana taşıyacağız. Perşembe pazarının da kapalı olması için girişimimiz var. Keşan’da pazarların sokaklardan çıkması ve kapalı mekanlara alınması için çaba sarfediyoruz. Zaten kanunen pazarların sokaklarda kurulması yasak. Keşan’da bu anlamda geç kalınmış ama biz geçmişe bakmıyor, geleceğe bakıyor ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak esnafın ve vatandaşların ortak paydada buluştuğu projelere devam edeceklerinin altını çizdi.

Esnaf ve vatandaşlar da, daha önce sokakta kurulan ve iklim koşullarından olumsuz etkilenen pazarın kapalı mekana alınması nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ