Reklam
Reklam

SAMANDAĞ’DA DEPREME YAKALANAN KEŞANLI SAĞLIK GÖREVLİLERİMİZİN DURUMLARI İYİ…

SAMANDAĞ’DA DEPREME YAKALANAN KEŞANLI SAĞLIK GÖREVLİLERİMİZİN DURUMLARI İYİ…
  • 21.02.2023
Reklam

11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Hatay merkezli iki deprem daha meydana geldi.

Dün akşam saat 20.04’te defne merkezli 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından 20.07’de Samandağ’da 5.8’lik bir deprem gerçekleşti. 3 dakika arayla meydana gelen depremler birçok ilden şiddetli şekilde hissedildi. Hasarlı binalara girilmemesi konusunda uyarıda bulunan AFAD, tsunami uyarısın ise kaldırıldığını duyuruldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Müstakil bir deprem oldu. Biri Antalya, biri Defne, biri Samandağ’da 3 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bilgisine ulaştık. 3 binada arama kurtarma çalışması yapılıyor. 42 ihbar geldi. 213 yaralımız hastanelere sevk edildi.” ifadelerini kullandı.

Enkaz altında kalan 3 kişinin de cansız bedeninin çıkarılmasıyla can kaybı 6’ya yükseldi.

Bakan Koca ise depremin ardından yaralı sayısının 294’e yükseldiğini ve 18 kişinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

AFAD’dan alınan bilgiye göre; saat 20.04’te merkez üssü Hatay Defne olan 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 16,74 kilometre olarak belirlendi. Deprem şiddetli şekilde hissedilirken, vatandaşlar paniğe kapıldı.

6,4 büyüklüğündeki depremin ardından bu kez Hatay’ın Samandağ ilçesinde saat 20.07’de 5,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 5,8’lik depremin derinliği ise 7 kilometre olarak belirlendi.

 

KEŞAN’DAN GÖNÜLLÜ GİDEN SAĞLIKÇILARIMIZIN DURUMLARI İYİ…

Öte yandan, Edirne genelinde görevli doktor, hemşire, ebe, anestezi uzmanı vs. olmak üzere 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, 14 Şubat’ta 69 sağlık görevlisi gönüllü olarak bölgede görev yapmaya gitti. Dün de Keşan Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan 17 sağlık görevlisinin daha gönüllü olarak bölgeye gittiği öğrenildi.

14 Şubat’ta bölgeye giden gönüllü doktorlar arasında Keşan’da aile hekimi olarak görev yapan İbrahim Şapçılı ve Erkan Tunç ile hemşire, sağlık teknisyeni, anestezi uzmanlarının bulunduğu ekibin Samandağ’da olduğu kaydedildi.

Dün gece Hatay’da Defne ve Samandağ merkezli 3 dakika arayla yaşanan depremlerde Samandağ’da bulunan Keşanlı doktor ve hemşirelerin de sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ