Reklam
Reklam

ŞAPÇI: “KADIN VARSA; ÜRETİM VAR, İSTİHDAM VAR, TİCARET VAR”

ŞAPÇI: “KADIN VARSA; ÜRETİM VAR, İSTİHDAM VAR, TİCARET VAR”
  • 08.03.2022
Reklam

Keşan TSO (Ticaret Sanayi Odası) Kadın Girişimciler Kurulu’nun “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle düzenlediği, kahvaltı programı bugün gerçekleştirildi.

Saat 11.00 sıralarında başlayan kahvaltı programına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Malkara TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer, Trakya Üniversitesi’nde görevli akademisyen Aysun Atagan Çetin, Keşan TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Günay, oda ve borsa yöneticileri, birim amirleri ve kadın girişimciler katıldı.

NURDAN ALTAY GÜNGÖR…

Programda ilk olarak söz alan Malkara TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, kadınların, çocukları için her zaman birer rol modeli olduğunu belirterek, “İnşallah kadınlarımız, Türkiye’nin geleceği için çok güzel işlere imza atacak. Hep birlikte ülkemiz ve ekonomimiz için hep birlikte çalışarak daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar gününüz kutlu olsun.” dedi.

AYSUN ATAGAN ÇETİN…

Trakya Üniversitesi’nde görevli akademisyen Aysun Atagan Çetin da söz aldı.

8 Mart’ın, dünya kadınlar günü olarak ilan edilmesinin üstünden uzun yıllar geçmesine rağmen, kadınların haklarında, taleplerinde ve isyanlarında hala çok bir şey değişmediğini dile getiren Atagan Çetin, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, kadınların, cinsel ayrımcılığın sona erdirilmesi, kadınlara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi, insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlanması yolunda verdikleri mücadelenin simgesidir.

Atagan Çetin, “Çalışkanlığın ve başarının cinsiyeti yoktur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, <İnsan topluluğu, kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin, bütünü ilerleyebilsin. Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin?>” ifadelerini kullandı.

İSMAİL ŞAPÇI…

“Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur.” diyerek sözlerine başlayan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, “Bu konu, sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır.

Kadın varsa üretim var, istihdam var ve ticaret var. Girişimci Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

MUSTAFA HELVACIOĞLU…

Programın son konuşmasını ise Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu yaptı.

Helvacıoğlu, “Emeğiyle, aklıyla, girişimciliğiyle Keşan’ı ve ülkemizi daha güzel bir hale getiren Keşanlı girişimci kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Sizler Keşan’ın gururusunuz. Sizler, iş hayatına farklı bir bakış açısı getiren, üreten ve ürettikçe kazanan, kazandıkça ekonomiye ve toplumun her kesimine olumlu faydalar sağlayan, toplumsal yaşamda güçlüklere karşı direnen ve kararlılıkla yollarına devam eden Keşan’ın gururu girişimci kadınlarsınız. Her girişimci kadın, başka kadına ilham verir. Sizinle bir arada bulunmaktan onur duyuyorum. Varlığınızı Keşan için bir şans kabul ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program, uzun yıllardan beri işletme sahibi olan Keşan TSO’nun kadın üyelerine plaket verilmesiyle devam etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ