Reklam
Reklam

SARDOS EKİBİ, KADIKÖY’DE YÜRÜDÜ

SARDOS EKİBİ, KADIKÖY’DE YÜRÜDÜ
  • 03.02.2020
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyesi yürüyüşçüler, geçtiğimiz hafta sonu  Kadıköy Korudağ bölgesinde ayak izlerini bıraktı. Daha önce hiç yürünmeyen bir rotada  yürüyen doğa severler, böylece bölgemize yeni bir yürüyüş rotasını da kazandırmış oldu.

Yürüyüş sabah saatlerinde çok farklı bir görsel zenginlikle başladı. Baharı andıran sıcak hava dolayısıyla dibe çöken sis tabakası gizemli bir deniz görüntü oluşturmuştu. Bu muhteşem görüntü ile Kadıköy’den başlayan yürüyüş, gölet kenarını takip ederek Korudağ zirve sırtlarına kadar devam etti. Zirvede öğle kumanyasını yiyen yürüyüşçüler, farklı bir bölgeden dönüşe geçerek başladığı noktada yürüyüşü tamamladı.


SARDOS yönetimi yaptığı açıklamada, etkinliği şu şekilde değerlendirdi: “Keşif yapmadan harita üzerinde yaptığımız çalışma ile bölgemize yeni ve çok keyifli bir yürüyüş rotasını daha kazandırdık. Mevsim normallerinin üzerinde bahar havasını andıran bir havada yapılan yürüyüş, önümüzdeki aylarda yeterli yağışı almazsa maalesef kurak bir yılın habercisi olduğunu da hissettirdi. Çok kullanılmayan bölgedeki yosun tutmuş muhteşem çınar ve ıhlamur ağaçlarının görüntüsü fantastik film sahnelerini aratmıyordu. Bu görüntü ve doğallık katılımcılardan tam not aldı ve çok keyif aldıkları gözlendi. Yürüyüş faaliyetinde katılımcı çocuk ve gençlerin ellerine telsiz verilerek öncü ve artçı olarak görevlendirdik. Verilen bu görevi layıkıyla yapan çocuk ve gençlere , doğayı sevmeleri ve doğada kalmaları dileklerimizle SARDOS madalyası ile ödüllendirdik. 


Bu güzel günde zamanını bizlere ayırarak birlikte doğada ayak izlerini bırakan tüm doğa severlere ve katılamasa da yüreği bizimle olan tüm dostların ayağına, yüreğine sağlık. Bu etkinliğimizde de barajlarımızın su seviyesinin diplerde olduğunu üzülerek gördük. Her kaynağın bir sonu vardır. Su kaynakları  insanoğlunun gelecekte en kıymetli hazinesi olduğunu unutmadan su kullanımında israftan kaçınmayı alışkanlık haline getirelim.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ