Reklam
Reklam

SARDOS ÜYELERİ, 3. KAZDAĞLARI DOĞA VE ELMA HASAT ŞENLİĞİ’NE KATILDI

SARDOS ÜYELERİ, 3. KAZDAĞLARI DOĞA VE ELMA HASAT ŞENLİĞİ’NE KATILDI
  • 19.09.2023
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale

Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü tarafından düzenlenen 3. Kazdağları Doğa ve Elma Hasat Şenliğine katıldı.

Etkinlik, Çanakkale-Bayramiç-Evciler köyü Ayazma Mili Parkı’nda, 16-17 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşti.

Şenliğe birçok ilden gelen 300’e yakın sporcu ve Doğa dostu katıldı.

16 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 11.00 de Bayramiç Üreten Kadınlar Pazarı ve Özgürlük Meydanı’nda buluşan sporcu ve doğa dostları, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Müze ziyaretinin ardından toplu hatıra fotoğrafı alarak Evciler köyüne geçti.

Evciler Köyü Muhtarı Gökhan Öner’in elma bahçesinde elma hasadına katılan konuk ve sporcular hasat sonrası Ayazma Milli Parkı’na kamp kurdu.

Bayramiç Belediyesinin ikramları sonrasında Bayramiç Belediye Başkanı Vekili Yıldırım Başaran, Ziraat Odası Başkanı Mesut Şen ve Esnaf Kredi Koop. Başkanı Süleyman Yüksel’in de katılımıyla oluşturulan komisyon en kaliteli elma üreten üreticiyi seçerek dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Amatör oyuncular, bölgenin önemli bir mitoloji hikayesi olan “3 Güzeller Yarışması”, Çoban Paris’in 3 güzel Tanrıçadan (Athene, Hera, Afrodit ) Afrodite üzerinde “En Güzele” yazan altın elmayı vermesi ile biten canlandırmayı sundu.

Daha sonra Çanakkale Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü (ÇADAK) amatör halk oyunları ekipleri Çanakkale yöresi halk oyunlarını sergileyerek etkinliğe farklı bir renk kattı.

18 Eylül 2023 Pazar günü erken saatlerde  zorlu parkuru tercih eden sporcular 16 km, 3 Güzeller Parkuru ve Sazak Kule Zirvesi yaparken, diğer bir katılımcı grup da 8 km. Şelale, Mağara, Eski Maden rotasında Kazdağları’nın oksijenini doyasıya içlerine çekti.

Doğa yürüyüşü sonrası kamp alanına inen sporcular Evciler Köyü Muhtarı Gökhan Öner’in çorba ikramı sonrası yaşam alanlarına dönüşe geçti.

Keşan SARDOS üyesi katılımcılar, 18 Eylül Pazar günü akşam saatlerinde Keşan’a ulaştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ