Reklam
Reklam

SARIKEÇE: “GURURUMUZ BİR KAT DAHA ARTTI”

SARIKEÇE: “GURURUMUZ BİR KAT DAHA ARTTI”
  • 03.10.2020
Reklam

İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Keşanlı Mehmet Tolga Akalın, yeni görevinin ardından ilk ziyaretini, partisinin Keşan İlçe Başkanlığına yaptı.

Bugün, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret eden Akalın, burada hem hemşehrilerinin tebriklerini kabul etti hem de ilçe yönetimiyle birlikte basın karşısına çıktı.

Keşanlı olarak bir partinin Genel Başkan Yardımcılığı görevini ilk yapan kişi olan Mehmet Tolga Akalın, saat 14.00 sıralarında geldiği partide, Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, parti yöneticileri ve partisinin seçilmişleri tarafından karşılandı.

SARIKEÇE: “GURURUMUZ BİR KAT DAHA ARTTI”

Basın toplantısında ilk olarak konuşan Sarıçeke, şunları ifade etti: “Sevinçliyiz, mutluyuz. Kuruluşumuzdan 3 yıl süre içersinde geçtiğimiz zorlu yollarda biliyoruz ki milletimizin gönlünde İYİ Parti bir yer edindi. İnşallah bu teveccühe partimiz olarak layık olacağız. İnsanların beklentilerini karşılıksız çıkarmayacağız. Geçirdiğimiz bu kongre sürecinden sonra gururumuz bir kat daha arttı. Şahsi olarak gurur duydum. Siyasetini beğendiğim, okuma üslubunu, Türkiye siyasetini, bölge insanı olarak keyifle takip ettiğim Mehmet Tolga Akalın’ın İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığına getirilmesi sebebiyle bugün burada toplanmış bulunuyoruz. Yolunun açık olmasını gönülden diliyorum.”

AKALIN: “BİZDE İLÇE YA DA İL BAŞKANLARI MEKTUPLARLA BELİRLENMEZ”

Zafer Sarıkeçe’den sonra konuşan Mehmet Tolga Akalın“İYİ Parti bir siyasi partidir. Türkiye’de ismi siyasi parti olan ama politik tekke veya cemaat olan yapılarla aramızda temel farklar vardır. Bizde mektuplarla falan ilçe başkanları ya da il başkanları belirlenmez. Tabandan gele gele, seçile seçile, delege ve üye teveccühü ile siyaset yapma anlayışı var. 3 yıllık bir siyasi partiyiz. Türkiye’de 100 yıllık dengeleri değiştiriyoruz. Dolayısıyla böyle bir propaganda ve seçim döneminden sonra öncelikle partimizin 50 kişilik Genel İdare Kurulu’na sayın delegelerimizin takdiri ve teveccühü ile seçildik. Daha sonra da sayın genel başkanımız bu 50 kişilik Genel İdare Kurulu üyeleri içerisinden başkanlık divanı olarak tanımladığımız kendisiyle genel merkezde çalışacak olan bir kadro seçti. Beni de bu kapsamda Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ile görevlendirdi. Seçim işleri başkanlığımız dönemimizde seçim hukuku işimizin küçük bir bölümüdür. Esası şudur; İYİ Parti’yi Türkiye’de iktidar yapmak üzere Ankara’ya gidiyoruz buradan. İYİ Parti’nin genel stratejisini oluşturmak üzere Ankara’ya gidiyoruz.” dedi.

“İYİ PARTİ’Yİ TÜRKİYE’DE İKTİDAR YAPACAĞIZ”

“25 yıllık bir politik mücadelenin sonunda buralara geldim.” diyerek sözlerini sürdüren Akalın, şöyle devam etti: “Siyaset yapanlar bilir. Taşrada siyaset yapıp Ankara’da siyasetin merkezine gitmek kolay bir iş değildir. Bu aslında aynı zamanda benim de politik yol haritam idi. Bu anlamda bugün elde ettiğimiz bu politik sonuç benim değil, önce Keşanlının sonra da Edirnelinin sonucudur. Çok uzun yıllar beni siyasetin büyük aktörlerine karşı her türlü görevden almaya rağmen, her türlü politik zulümlere rağmen, beni sizler burada olan veya olmayan insanlar korudu. Keşan’da Edirne’de Trakya’da beni koruyan insanların sonucudur. Bu aslında benim sonucum değil.

Bu aynı zamanda başka bir başlangıç. Bu hikaye burada yeniden başlar. Bunu hep birlikte yaşayacağız, göreceğiz. Böyle bir dönemi yaşadık. Ben huzurlarınızda çok uzun yıllardır birlikte mücadele ettiğimiz burada olan ve olmayan Keşanlı dostlarımız olmak üzere her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir dönemin sonuna yeni bir dönemin başlangıcına geldik. Allah nasip ederse İYİ Parti’yi Türkiye’de iktidar yapacağız. Partimiz 3 yıl içerisinde Türkiye’de darbelerden hariç siyasi merkezi bir halk hareketi haline gelip de boşaltıp kendini merkeze ilhak eden tek siyasi partidir. Yani Türkiye’de daha önce siyasi bir darbe yaşanırdı partiler kapatılırdı. Yeni bir parti kurulurdu o parti siyasetin merkezi olurdu.”

“TÜRKİYE’NİN DEĞERLER MERKEZİNDEYİZ”

İYİ Parti kurulana kadar Türkiye’de siyasetin merkezinin HDP olduğunu vurgulayan Mehmet Tolga Akalın, “Herkes HDP ne diyecek diye bakıyordu. Şimdi bir konunun halk nezdinde meşru kabul edilebilmesi için tartışmalı bir konuda herkes İYİ Parti’nin ne diyeceğine bakıyor. Çünkü İYİ Parti bir şeyi desteklerse o halk gözünde meşru oluyor ama desteklemezse, yoğun ve tartışmalı bir hale geliyor. İşte biz buradan iktidara yürüyeceğiz. Türkiye’nin değerler merkezindeyiz.

Neredeyiz bu ülkede iki Mustafa’yı da kalben seven, iki Mustafa’nın da yerini bilen Cumhuriyetin fanisi Mustafa Kemal Atatürk’ün siyasi ışığını ilkelerini önce kabul idrak ve üstüne geliştirme azim ve kararlılığını her dakika ifade eden bir siyasi partiyiz. Bu yönüyle de Türkiye’nin değerler merkezini oluşturuyoruz. Aynı zamanda milliyetçi, muhafazakar, Anadolu’nun o binlerce yıldan beri gelen mirasını kabul eden sindiren ve ona uygun bir politik söylem oluşturan bir siyasi hareketiz. Tüm bu kapsamda Türkiye’nin bir değişime ihtiyacı var.

Teknik olarak 3 senelik bir siyasal harekettir ama 100 yıllık Türk siyaset hayatının bugün ortak bileşkesini, ana direğini oluşturmaktadır ve bunu hemşehrimiz Rumelili, vatanperver bir Türk kadını, bir Türk anası ve bir Türk ablası gerçekleştirdi.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ