Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU, ANNESİNİN EVİNİ DE YIKACAK MI?

BAŞKAN HELVACIOĞLU, ANNESİNİN EVİNİ DE YIKACAK MI?
  • 11.02.2020
Reklam

Mahallelerdeki metruk evlerin yıkımını yapan Keşan Belediyesinin, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun annesine ait olan evi yıkıp yıkmayacağı merak ediliyor.

Dün İspat Cami Mahallesi’ndeki bir metruk evin yıkımını izleyen ve bu konuda açıklamada bulunan Başkan Helvacıoğlu, “Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve Keşan ilçe Emniyet Müdürlüğü olarak metruk evlerle ilgili çok hassas çalışıyoruz.” demişti.

Helvacıoğlu, metruk evlerle ilgili verdiği bilgide 199 adet metruk yapı tespit ettiklerini, bunlardan 134 adedinin yıkıldığını, 34 evin aldıkları önlemlerle metruk yapı olmaktan çıkarıldığını, 17 metruk evinin Kültür Varlıkları Tabiat Kurulu’nun koruma alanında kaldığını ve tespit edilen 14 adet metruk evin ise 15-20 gün içinde yıkımının tamamlayacağını söylemişti.

“BAŞKANA SORAR MISINIZ?”

Sitemizde haberi okuyan bir okuyucumuz, gönderdiği mesajda “Başkana sorar mısınız? Acaba kendisinin metruk evini de yıkacak mı?” diye sordu.

Yaptığımız araştırmada, İspat Cami Mahallesi Şehit Jandarma Er Hasan Yavuz Sokak’ta bulunan ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun annesine ait olduğu iddia edilen yer evinin duvarının bir bölümünün yıkık ve sokağa bakan camının da kırık olduğu görüldü.

Adeta bir metruk evi andıran ve bu kullanılmayan eski yerin, yıkımı yapılacak 14 evin içerisinde yer alıp almadığı merak konusu oldu.

 

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ