Reklam
Reklam

SAROS’DA SERTİFİKALI KİRALIK EV DÖNEMI BAŞLIYOR

SAROS’DA SERTİFİKALI KİRALIK EV DÖNEMI BAŞLIYOR
  • 03.06.2020
Reklam

Bugün saat 11.00 sıralarında, Keşan Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda, sahillerde uygulanacak olan sertifikalı ev modeli ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve İlçe Hıfzıssıhha Kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Keşan Kaymakamı Nuri Özder, şunları söyledi: “Saros bölgesinde sertifikalı kiralık ev ile ilgili bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Üzücü bir pandemi salgın durumu yaşadık. Hepimiz etkilendik. Belediyemizin Hıfzısıhha Kurulumuza tavsiyesi ile Saros’da turizm amaçlı kiralanacak evlerde sertifikasyon çalışması yapılması evlerin standardının arttırılması, sağlık hijyen şartlarının ve güvenlik olarak evleri kiralayanların daha güvenli kalabilmeleri için bu çalışmayı yürüteceğiz. Bu çalışmayı belediye yürütecek. Jandarma o evlerde kayıtsız kimse olmamasını sağlayacak. Belediyemiz Ticaret ve Sanayi Odamızda destek verecek. Standartları belirlenecek. Kurulacak bir internet sitesi ile sertifikasyonlu evler burada yayınlanacak ve geleceklerin daha uygun şartlarda ev kiralamalarını sağlayacağız. Kiralayan arkadaşlarımızın da kazançları daha fazla olacak.”

Özder’den sonra söz alan Helvacıoğlu da bu konunun önemli olduğunu belirterek, “Erikli ve Yayla’da mücavir alanlarımızın içinde sonra da tüm Saros’a yansıyacak önemli bir çalışmayı bu coorona virüsü döneminde bir fırsata çevirmek derken, sağlığımız için, konforumuz için, güvenliğimiz için fırsata çevirmeyi kastediyorum. Bunun için bir çalışma hazırladık. Bu çalışmaya sayın kaymakamımız önderlik etti. Belediyemizin, Ticaret ve Sanayi Odamız, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün, İlçe Jandarma Komutanlığımızın emlakçılarımızın görüşlerini alarak bu çalışmaya başladık. Evlerimiz konusunda yaklaşık 8-10 bin ev kiralandığını düşünüyoruz. Bu evlerin bir düzen içerisine girmesini düşünmekteyiz. Karar aşamasında çalışmalarımızı tamamladık ve uygulamaya geçiyoruz. Sertifikalı Kiralık Konaklama Belgesini ev sahiplerimize teslim edeceğiz. Kiralık evlerde vatandaşlarımızın ve yazlıkçılarımızın huzur, güven ve mutluluk içerisinde tatil yapmasını hedefliyoruz. Erikli ve Yayla sahillerinde hayata geçirdiğimiz bu örnek modelimizle tüm misafirlerimizi konaklama standartlarımıza uygun evlerde ağırlamak istiyoruz. Erikli ve Yayla sahillerimizdeki kiralık evlerde sertifikasyon modeline başlıyoruz. Konaklamada süreklilik arz eden kaliteli hizmet ile misafirlerimiz, huzur, güven ve mutluluk içerisinde tatillerini yapacaklar. Ortak akıl ile sahillerimizi rahatlatacak çalışmalara hep birlikte imza atıyoruz. Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, emlakçılarımız, ev sahiplerimiz ve tüm dinamiklerimiz ile aynı masada buluşarak sahillerimizde 2020 yaz planlamalarına ‘Sertifikalı Ev’ başta olmak üzere birçok yenilik ve iyileştirme ekledik. Normalleşme süreci ve salgın tedbir çalışmalarını da göz önünde bulundurularak sahillerimizde düzenlemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Keşan Hıfzısıhha Kurulu tarafından tedbir çalışmaları kapsamında kabul edilmesiyle birlikte ‘Sertifikalı Kiralık Ev’ modeli uygulamamız resmiyette kazanmış oldu. Erikli ve Yayla belediye hizmet binalarımıza 8 Haziran itibariyle başvurabilirsiniz. Belirlenen standart listelerini de sizlerle paylaşacağız. Düzen ve disiplinin hakim olacağı sahillerimizde evi olan da günü birlik gelen de memnun olacak.” şeklinde konuştu.

Toplantı, sertifikalı ev modeliyle ilgili görüşlerin bildirilmesinin ardından sona erdi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ