Reklam
Reklam

SELÇUKLU MİMARİSİYLE HAZIRLANAN PROJEDE İLK KAZMA VURULUYOR

SELÇUKLU MİMARİSİYLE HAZIRLANAN PROJEDE İLK KAZMA VURULUYOR
  • 19.04.2022
Reklam

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü arasında imzalanan protokol ile Asri Mezarlık’ın yanında bulunan ve üzerine Asri Mezarlık Cami ile Keşan Belediyesi Cenaze İşleri Hizmet Binası’nın yapılacağı arsanın devri yapıldı.

Devir imzaları bugün, Keşan Belediyesinde, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından atıldı.

Devir işlemlerinin ardından başlayacak cami ve hizmet binası projelerinin Keşan ve bölgeye hayırlı olmasını dileyen Helvacıoğlu, “Arsamızın devri konusunda protokolümüzü imzaladık. İmzaladığımız protokol ile projemizi uygulayacağımız, Asri Mezarlık yanındaki arsanın belediyemize devri gerçekleşmiş oldu.” dedi.

Hazırladıkları proje hakkında bilgi veren Helvacıoğlu, “Gasilhanesi, camisi, taziye alanı ve cenaze hizmetleri ile defin işlemleri Keşan’da dönemimizde tek noktada olacak. Keşan’ın bu hizmete büyük ihtiyacı vardı. Projemiz Selçuklu mimarisinden faydalanılarak hazırlandı. Vatandaşımız sadece acısını yaşayacak, geri kalan tüm işlemleri belediye olarak tek noktadan biz gerçekleştireceğiz. Yani cenazenin yıkanmasından, defin işlemine kadar vatandaşımızın hizmetinde olacağız. Projemizin hafriyat çalışmaları da başlıyor. Bölgemize ve Keşan’ımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Selçuklu mimarisiyle tasarlanan projede çalışmaların bugün başlaması planlanıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ