Reklam
Reklam

BELEDİYE İLE DİSK GENEL İŞ SENDİKASI’NA BAĞLI KADROLU İŞÇİLERİ KAPSAYAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

BELEDİYE İLE DİSK GENEL İŞ SENDİKASI’NA BAĞLI KADROLU  İŞÇİLERİ KAPSAYAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
  • 30.03.2020
Reklam

Keşan Belediyesi ile Keşan Belediyesindeki DİSK Genel İş Sendikası’na bağlı kadrolu işçiler arasındaki Toplu İş Sözleşmesi, bugün imzalandı.

Saat 14.00 sıralarında başlayan imza töreni Başkanlık makamında gerçekleştirildi.

İmza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, Keşan Belediyesi İş Yeri Temsilcisi Kamil Tunca, Keşan Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Orkan Özkaya, DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Sekreteri Caner Makasçı katıldı.

Bugün imzalanan toplu sözleşme; 1 Ocak 2020 – 31 Aralık 2021 tarihlerini kapsıyor.

Toplu İş Sözleşmesine göre; işçi personelin net maaşlarına belirlenen oranda zam yapılırken, sosyal yardım, kıdem farkı, sosyal ödemeler gibi yan ücretlerine ise mevcut tutarlarında aynen devam edilecek. 2021 yılı için TÜİK tarafından açıklanacak olan Enflasyon Oranı’nda ücret zammı belirlendi. Sözleşmede anlam karmaşasına yer verebilecek bazı metinler karşılıklı müzakere ile mutabakat altına alınarak güncellendi, işçi ve işveren arasında sadakat borcu ve güven ilişkisinin en üst seviyede yürümesi için gerekli tüm kanuni düzenlemeler yapıldı. Bu duruma istinaden gelecek yıllarda yenilenecek Toplu İş Sözleşmeleri’ndeki müzakere süreci kısalacak ve daha hızlı anlaşma imkanı söz konusu olacak.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ