Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU: “1 YILDA 29 ARAÇ KAZANDIRDIK”

BAŞKAN HELVACIOĞLU: “1 YILDA 29 ARAÇ KAZANDIRDIK”
  • 24.07.2020
Reklam

Keşan Belediyesinin hizmet filosuna kattığı 8 adet 0 kilometre aracın tanıtım programı bugün gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 12.00 sıralarında başlayan programa; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, siyasi parti temsilcileri, Keşan Belediyesi Meclisi üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Keşan Belediyesi birim amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan ve Kaymakam Nuri Özder’e katılımından ötürü teşekkür eden Helvacıoğlu, Özder’in Keşan’daki son mesai günü olduğunu dile getirdi ve hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

Vatan mücadelesinin en önemli sembolü olan Ayasofya Camisi’nin ibadete açılacak olmasının heyecanı ve gururunu yaşadıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Bugün kılınacak ilk cuma namazında ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Yine bugün; basın sansürünün kaldırılması vesilesiyle nu önemli günün yıl dönümünde önce Keşan’ımız ve bölgemiz olmak üzere, tüm değerli basın mensuplarımızı huzurlarınızda bir kez daha selamlıyorum.” dedi.

Belediyenin hizmet filosuna kazandırdıkları 8 yeni aracın tanıtım ve kurban kesme programı vesilesiyle nedeniyle bir araya geldiklerini dile getiren Helvacıoğlu, “Takdir edersiniz ki; göreve geldiğimiz günden itibaren adeta bir atılım ve gelişim dönemi başlattık. Altyapı ve üstyapı çalışmaları, yatırım projelerimiz ve sosyal anlamdaki girişimlerimiz ile birlikte, hizmetlerin niteliği, kalitesi ve hızı fark edilir şekilde gelişim gösteriyor. Bu anlamda; belediyemizin bu hizmet temposuna araç ve gereç envanterinin de gelişerek katkı sunması gerekiyordu. Dönemimizden önceki son 5 yıla baktığımızda Keşan Belediyesi araç envanterine toplam 21 aracın kayıt edildiğini görüyoruz. Dönemimizde; hız ve nitelik anlamında artan hizmetler ile 1 yılda belediyemize ve Keşan’ımıza toplam 29 araç kazandırdığımızı gururla ifade etmek isterim. Bu siyasi bir eleştiri değil, bizim hızımızı gösteriyor. Her geçen gün daha da güçleniyoruz. Ben dönemimizde Keşan’ımıza ve belediyemize kazandırmış olduğumuz; konteyner yıkama, cenaze aracı çöp kamyonları, ilaçlama araçları kepçe ve iş makinaları ve bugün burada

gördüğümüz 8 adet çeşitli hizmet araçlarını büyüyen Keşan’ımızın hizmetine sunuyoruz. Şu anda Bursa’dan cenaze aracı ile Ümraniye Belediyesinden kamyon hibe olarak yola çıktı. Büyüyen araç filomuz hizmetlerin de büyüdüğünün ve geliştiğinin göstergesidir. Verdiğiniz vergilerin her kuruşuna sahip çıkıyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda Keşan Belediyemizin hizmet filosuna araç ve gereç yatırımları yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Daha sonra söz alan Nuri Özder de, Keşan’daki son görev günü olduğunu ve mesai bitiminde ilçeden ayrılacağını ifade ederek, “Keşan’da 5 yıl boyunca severek görev yaptım. İlçemizdeki son günümüzde son törenimize katılıyoruz.  Belediyemiz iyi hizmetleri süratle hayata geçiriyor. Bu hizmetlerin artarak devam edeceğine inancım tam. Bu araçlar da hizmete önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek kurban kesildi ve programa katılanlara ikramda bulunuldu.

Programda yer alan Keşan Belediyesi Bandosu ise performansı ile beğeni topladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ