Reklam
Reklam

SERGİ, 5 ÜLKEDEN 18 FOTOĞRAFÇININ ESERLERİNDEN OLUŞUYOR

SERGİ, 5 ÜLKEDEN 18 FOTOĞRAFÇININ ESERLERİNDEN OLUŞUYOR
  • 25.02.2022
Reklam

Türkiye, Yunanistan, Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan işbirliğinde hazırlanan ‘BioLearn’ projesi çerçevesinde Karadeniz havzasındaki sulak alanlarda kirlilik tehdidine karşı duyarlılığının arttırılmasını amaçlayan uluslararası ‘Karadeniz Havzası Sulak Alanları Tehdit Eden Kirlilik’ konulu fotoğraf sergisi Keşan Belediyesi ev sahipliğinde, bugün açıldı.

Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirile ve saat 10.30 sıralarında başlayan açılışa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Kerim Yapça, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, proje ortakları ve öğrenciler katıldı.

YAPÇA: “ÇOCUKLARIMIZA VE BİZDEN SONRA NESİLLERE TEMİZ BİR ÇEVRE BIRAKMAK AMACINDAYIZ”

Açılışta konuşan Yapça, ‘Karadeniz Havzası Sulak Alanları Tehdit Eden Kirlilik’ konulu fotoğraf sergisini Keşan’da açtıklarını belirterek, “Sergimizde 5 ülkeden 18 fotoğrafçının eserlerinde oluşuyor. Fotoğrafçılar proje kapsamında beş ülkede Karadeniz Havzası’nın önemli sulak alanlarında çalıştı. Bu doğa alanlarını su üstünden, su altından ve havadan fotoğraflayarak hem biyolojik çeşitliliği hem de alanlar üzerindeki kirlilik tehdidini gözler önüne serdi. Çocuklarımıza ve bizden sonra nesillere temiz bir çevre bırakmak amacındayız. Çevreyi tehdit eden unsuları sergimizi ziyaret eden vatandaşlarımız görebilecek. Bu sergiden güzel bir ders çıkarabilirsek bundan sonraki nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabileceğiz.” dedi.

HELVACIOĞLU: “SAHİP OLDUĞUMUZ DOĞAL GÜZELLİKLERİ KORUYARAK GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ OLMALI”

Daha sonra söz alan Mustafa Helvacıoğlu, çevre dostu etkinlik nedeniyle ilgili kurumlara teşekkür ederek şunları söyledi: “Dünyamıza zarar veren her şeyden kaçınmalıyız. Çevremiz, sokak hayvanlarımız, doğa her şeyin önünde olmalı. Bu yüzden önce kazanan insan ve çevre olmalı. Enez’den gelen yüksek ses tüm dünyaya mesaj veriyor. Çevre konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmiş. Bu bilinci arttırmamız lazım. Çevre kırmızı çizgimiz olmalı. Sahip olduğumuz doğal güzellikleri koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak öncelikli görevimiz olmalı.”

Konuşmaların ardından sergi ziyaret edildi.

‘Karadeniz Havzası Sulak Alanları Tehdit Eden Kirlilik’ konulu fotoğraf sergisi, 2 Mart 2022 tarihine kadar Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’nda ziyaretçilerini kabul edecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ