Reklam
Reklam

SEZER: “EKSPERTİZ YAPTIRMAK, ARACINIZLA İLGİLİ TÜM DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLMENİZİ SAĞLAR”

SEZER: “EKSPERTİZ YAPTIRMAK, ARACINIZLA İLGİLİ TÜM DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLMENİZİ SAĞLAR”
  • 22.11.2020
Reklam

Güvenli ikinci el araç satın almak için ekspertize danışılması gerektiği bildirildi.

Ekspertiz hizmeti, satın alma sonrasında oluşabilecek problemleri, aracı satın almadan önce tespit edebilme avantajı sağladığı ve sürücülerin, ekspertiz yapılmış bir aracı alıp almama konusunda daha rahat karar verebildiği kaydedildi.

Keşan’da hizmet veren kurumsal ekspertiz firması Oto Rapor Oto Ekspertiz yatırımcısı Derya Sezer, “Oto ekspertiz raporlarının getirdiği bir diğer fayda ise kaza yapmış araçların net bir şekilde tespit edilmesini sağlamalarıdır. Araçlarda değişen parça olup olmadığı, geçmişte kaza yapıp yapmadığı, aracın gösterilen özelliklerde olup olmadığı TÜV SÜD D-Expert ikinci el araç ekspertiz raporu sayesinde kolayca netlik kazanır.” dedi.

OTO EKSPERTİZ TESTLERİ VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Sezer, şu bilgileri verdi: “Araç ekspertiz testleri arasında yer alan DYNO test; araçların motor tork ve güç ölçümlerinin yapılması, motor şanzıman vuruntu kontrolleri, vites geçiş aralıkları kontrolü gibi motorun sağlığı hakkında fikir almanızı sağlayan kontroller sunar. Aynı zamanda aracınızın motor performansı grafik tablosu halinde paylaşılır.

OBD testleri; araçların elektronik donanımlarını birim birim inceler ve ABS, ASR, Airbag gibi sistemlerin kontrol edilmesini sağlar. Kısaca OBD testleri araç donanımlarının tümünü inceler.

Araçlarda güvenlik için en önemli detaylardan birisi de fren sistemidir. Fren testleri ise frenlerin kuvvet kontrollerinin gerçekleştirilmesini ve aracın fren kabiliyetinin öğrenilmesini sağlar.

Temel plus paketiyle kaporta-boya kontrolü, fren testi, alt aksam kontrolü ve lastik jant kontrolü gibi işlemleri tek seferde yaptırabilirsiniz. Full ekspertiz paketleri ise aracınıza adeta özel bir check-up uygulayarak tüm detaylı bilgilere ulaşabilmenizi sağlar. Garanti uzatımlı paketlerinden faydalanarak aracınızı ekspertiz hizmeti sonrasında koruma altına alabilirsiniz.

TÜV SÜD D-Expert kurumsal şirketler için özel avantajlar da sunar. Galeri ve bayiler için takas ve 2.el ekspertiz hizmeti, filo şirketleri için süreç yönetimi hizmeti gibi ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Expertiz fiyatları aracınıza uygulatmak istediğiniz testlere göre değişiklik gösterebilir. Düşük miktarda araç ekspertiz ücreti ödeyerek ekspertiz hizmeti aldığınızda, araçların satın alma sonrasında yaratabileceği daha büyük maliyetlerinde önüne geçmiş olursunuz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ