Reklam
Reklam

ŞİDDETE KARŞI YÜZERCE BALON GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

ŞİDDETE KARŞI YÜZERCE BALON GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI
  • 13.11.2019
Reklam

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ve Keşan Genlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde, bugün düzenlenen “Şiddetin Her Türlüsü ile Mücadele” konulu etkinlikte, üzerinde ‘şiddetsiz yeryüzü’ yazan yüzlerce balon gökyüzüne bırakıldı.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinde gerçekleştirilen etkinlik,  saat 10.30’da başladı.

Etkinliğe; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, kurum müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik alanında şiddet sonucu hayatlarını kaybeden kadınların isimleri temsili olarak sokaklara verilerek, isimlerinin yazılı olduğu tabelalar asıldı.


Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nde görevli polis memuru Umut Cem, şiddeti önlemek adına emniyet teşkilatının ‘önleyici hizmetler’ adı altında hizmet verdiğini belirterek, “Şiddetin her türlüsüne karşı çıktığımızı belirtmek isteriz. Çünkü şiddetin hiçbir şekilde çözüm olmadığı ve şiddet mağduru insanların hayatlarının karardığı, gelecekte şiddete maruz kalıp, şiddet uyguladığı bilinmektedir. Gerek aile içi, gerekse sporda, her türlü fiziksel ve sözlü şiddete karşı olduğumuzu belirtir, şiddetsiz bir gelecek için genç arkadaşlarımızdan temennimiz eğitim hayatlarında ve yaşamlarında şiddeti çıkartıp, şiddetsiz bir gelecek için ebeveynleriyle birlikte ortak çalışmalarımıza katkı sunmalarıdır.” dedi.


“ORTAK BİR MÜCADELE YÜRÜTMEKTE KARARLI OLMALIYIZ”
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, farklı toplum ve kültürlerde yaşayan, gelir ve eğitim düzeyi ne olursa olsun kadınların ortak sorununun şiddet olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Bu maalesef gündemimizden düşmüyor. Şiddet, bireyin ruhsal ve bedensel bütünlüğüne zarar veren bir halk sağlığı sorunudur. Fiziksel, cinsel, psikolojik, sözlü ve ekonomik türü ne olursa olsun bu ortak sorun yalnız özel alanlarda değil, maalesef toplumsal ve kamusal alanlarda da yaşanıyor. Bu sorununun yaygınlığının farkında olarak gerek ülkemizde, gerekse dünyada kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek örgütleri, özel sektör ve medya kuruluşları gibi toplumun tüm kesimlerinin dahil olduğu ortak bir mücadele yürütmekte kararlı olmalıyız.”

Etkinlikte, Keşan İçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı motosikletli Yunus Timleri tarafından gösteri sürüşü yapıldı.

 

Etkinliğe katılanlar, şiddet karşı mücadelede düşüncelerini içeren notları ise dilek ağacına astı.

Etkinlik, üzerinde ‘şiddetsiz yeryüzü’ yazılı yüzlerce balonun gökyüzüne bırakılmasıyla son buldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ