Reklam
Reklam

“SİYASİ BÜYÜKLERİMİZDEN DE DESTEK ALARAK İVEDİLİKLE ÇÖZÜME ULAŞTIRIYORUZ”

“SİYASİ BÜYÜKLERİMİZDEN DE DESTEK ALARAK İVEDİLİKLE ÇÖZÜME ULAŞTIRIYORUZ”
  • 06.04.2021
Reklam

Edirne İl Genel Meclisinin AK Parti’li üyeleri  Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

“2019 Mart ayında çıkmış olduğumuz bu yolculuğun ikinci yarısına geldi.” diyerek açıklamalarına başlayan Bayazıt ve Keleş, şunları ifade etti: “İl Genel Meclisimizin ikinci dönemi vatanımıza milletimize ülkemize bölgemize tüm Edirne’mize ve Keşan halkımıza hayırlı uğurlu olsun. İkinci dönemimizle ilgili meclisimizde meclis başkanı, katip üyeler ve komisyon üyeleri seçim oldu. Meclis Başkanlığına tekrar Mehmet Geçmiş seçilerek, görevine devam ediyor. Kendisine ve meclisimize yeni dönemi hayırlı uğurlu olsun.

Kıymetli Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal da dün meclisimizi ziyaret ederek, hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu. Bizleri onurlandıran vekilimize teşekkür ediyoruz.”

İlk dönemde olduğu gibi yeni dönemde de çalışmaların katlanarak devam edeceğini söyleyen İHalil Bayazıt ve İsmail Keleş, açıklamalarına şöyle devam etti: “Çalışmalarımız üstüne katlayarak devam edecek. İlk dönemin son bir senesinde pandemi ile olan bir yavaşlama yaşandı. Bu yavaşlama sadece sahada bir yavaşlama şeklinde oldu. Bunun yanında çalışmalarımızda bir yavaşlama olmadığı gibi köylerimizde ilgili fiziki şartlar anlamında sosyal devletçilik anlamında her türlü yatırımlarımız devam etti ve edecek. AK Parti İl Genel Meclis üyeleri olarak muhtarlarımızla ve köylerimizin sorunlarıyla siyasi büyüklerimizden de destek alarak ivedilikle çözüme ulaştırıyoruz.

Yaz döneminin yaklaşması ile birlikte köylerimizde oluşabilecek su aksaklıklarına karşı Keşan Köyleri Hizmet Götürme Birliği olarak her gün ekip arkadaşlarımızla birlikte su hatlarımızı kontrol ediyor. Aksaklıkları gideriyoruz. İhtiyaç duyulan yerlere su depoları yapıyor. Aksaklık yaşanmaması için önlemler alıyoruz.
Bildiğiniz üzere geçen yaz Sultanköy hattımızdan gelen boru da meydana gelen aksaklıklar sebebiyle Karahisar köyümüzde su sorunu yaşanmıştı. Bunu önlem olarak suyumuzu Kızkapan’a bağladık ayrı bir hat oluşturarak Karahisar köyümüze de hem su bağlayıp hem de 100 tonluk bir depo yaparak o hattın su sorunu çözmüş olduk.

Aynı şekilde yaz aylarının ortasında Koruklu köyümüzde de su sorunu meydana gelmişti. Koruklu köyümüzdeki kuyulardan Erikli Sahili besleniyordu. Nüfusun artması sebebiyle ve kuraklığın da etkisiyle su sorunu yaşamıştık. Koruklu köyümüze de kuyu açarak ve kuyu besleyerek sorunu çözüme kavuşturduk. İnşallah bu tarz aksaklıklar bu sene yaşamayacağız. Önlemlerimizi bu konuda alıyoruz. Yağmurlarında yağması bereketinde olması ile birlikte bu sorunu yaşamayacağımıza inanıyoruz.”

Köy yollarındaki çalışmalar hakkında da bilgilendirmede bulunan Bayazıt ve Keleş, şunları ifade etti: “Pandemi nedeniyle sahada çalışma hızı yavaşlasa da fiziki çalışmalarımız devam ediyor. Köyü bağlantı yollarımız ikinci kasa asfalt çalışmalarımız programlı olan her işlerimiz yüzde yüzlük oranda bitmiş durumda. İkinci dönem hazırlıklarımız da fizibilite çalışmalarının hepsi bitti. KÖYDES programı ile birlikte çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Program dışı olan işlerimizi programa dahil olan işlerimiz kadar yoğundu. İlk dönem o anlamda çok bereketliydi buna Suluca yolu Türkmen – Gündüzler arasındaki yolun yeniden yapılması, Beyköy – Erikli arası Çeltik Pırnar köyleri arası. Program dışı olup da yapılan işlerimizde tabii ki bu işlerimizde Kıymetli Vekilimiz sayın Fatma Aksal’ın, değerli İl Başkanımız sayın Belgin İba ve İlçe Başkanımız sayın Gürcan Kılınç bizlere destekleri sonsuzdur. Bu anlamda kendilerine buradan sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İkinci denememizde de pandeminin de biraz yavaşlaması ile birlikte hem sahada daha fazla olup hem de çalış mallarımızı daha ivedilikle sonuçlandıracağız inşallah. Valimiz sayın Ekrem Canalp ve Kaymakamımız sayın Cemalettin Yılmaz ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz.

Valimizle bugün gerçekleştirdiğimiz toplantımızda, köylerimizdeki imar sorununu dile getirerek vatandaşımızın işini kolaylaştırmak anlamında çözümler sunduk. Eskiden olduğu gibi tek tip projelerin olması gerektiğini vatandaşımızın köyündeki arazisine yapacağı yapı masrafı kadar proje ve evrak ücretlerinin çıktığını, bunlara önlem almamız gerektiğini aktardık.

İkinci dönem programımızda da yapılacak işlerimiz çok amaçlı düğün salonlarında, köy içi yolların parke döşemesine, köy okullarının onarımlarından köy camilerinin bakımları, ne kadar köyü ana arterlerin asfaltlanması ve yamanması, köyü tarla yollarımızın greyderle açılarak çiftçilerimizin traktörler ve iş makineleri tarlalarına rahat gidip gelebilmesi anlamında fiziki çalışmalarımız olacaktır.
Küçükdoğanca-Yılanlı köyümüzde 1,5 kilometrelik bir yolumuz, Kozköy ana yola bağlantı yolumuzun ikinci kat asfaltlanması Türkmen ve Gündüzler köylerimizdeki dolgusu yapılan beş kilometrelik yolun asfaltlanması. Beyköy ve Erikli arasında kalan yolumuzun asfaltlanması. Ayrıca program dışında olacak acil olan işlerimizi de ivedilikle çözeceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ