Reklam
Reklam

MUSTAFA HELVACIOĞLU: “BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES”

MUSTAFA HELVACIOĞLU: “BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES”
  • 01.09.2020
Reklam

Keşan Belediyesi, ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ nedeniyle, vatandaşlara bin adet ücretsiz zeytin fidanı dağıttı.

Alparslan Türkeş Meydanı’nda gerçekleştirilen ve saat 14.00 sıralarında başlayan dağıtım törenine, Keşan Belediyesi Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan yardımcıları Ali Yılmaz ile Mahmut Yıldırır da eşlik etti.

Dağıtım öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, barışın ve sevginin tüm dünyaya yayılmasının herkesin ortak gayesi olduğunu belirterek, <Yurtta Sulh, Cihanda Sulh> diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini şiar edinmiş nesiller olarak bizler barışı çok önemsiyoruz. İnsanlığın barışa ve huzura olan hasreti her daim artarak var olacaktır. Herkesin eşit hak ve özgürlüklerle yaşayabildiği bir dünya hepimizin ortak temennisi. Ülkemizde ve tüm dünyada gözyaşının, savaşın olmadığı, sevginin, huzurun egemen olduğu, savaş ve terör olaylarının yaşanmadığı bir dünya yaratabilmek hepimizin mücadelesiyle gerçekleşecek.” dedi.

Helvacıoğlu, “Bugün barışın simgesi olan bin adet zeytin fidanımızı vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtımını gerçekleştiriyoruz. <Bugün fidan, yarın nefes> diyerek, Dünya Barış Günü’nde geleceğe miras bırakıyoruz. Keşan Barış Parkı’ndan daha huzurlu bir dünya için tüm insanlığa el ele gönül gönüle mesaj gönderiyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile; dünya üzerinde akan kan ve gözyaşının son bulmasını temenni ediyoruz. Gelecek nesillere, kalıcı barışın tahsis edilmesi ve daha da güzel bir gelecek bırakabilmek ümidiyle, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da Keşan Belediyesi’ne ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle dağıtılan anlamlı zeytin fidanı hediyesi için teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ