Reklam
Reklam

“SOKAKTAKİ CANLARIMIZ BİZLERE EMANET”

“SOKAKTAKİ CANLARIMIZ BİZLERE EMANET”
  • 04.04.2024
Reklam

Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle can dostlarımız için vatandaşlara ücretsiz mama dağıtımı yaptı. Düzenlenen etkinlikte, sokak hayvanlarına destek olmak ve farkındalık oluşturmak hedeflendi.

Keşan Belediyesi Veterinerlik İşler Müdürlüğü tarafından 4 Nisan Sokak Hayvanları için Alpaslan Türkeş Meydanı’nda stant kuruldu. Etkinlik standında Keşan Belediye Meclisi üyeleri Şakir Bilgin Atlı ve Rasim Ergene ile KE-HAYKO (Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği) Başkanı Sevinç Cebeci hazır bulundu.

DOĞRU: “SADECE 4 NİSAN’DA DEĞİL, HER GÜN SOKAK HAYVANLARININ HİZMETİNDEYİZ”

Çalışma ile ilgili bilgilendirmede bulunan Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Serkan Doğru, sokak sayvanları konusunda bilinci artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla 4 Nisan’ın tüm dünyada ‘Sokak Hayvanları Günü’ olarak kutlandığı ifade etti.

Doğru, daha sonra açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada farkındalık oluşturmak adına ücretsiz mama dağıtımı gerçekleştirdik. Sokaktaki canlarımız bizlere emanet. Onları kaderine terk etmemek, bir gün değil her gün onları önemsemek bizim birincil görevimiz. Bir canlıya karşı uygulanan şiddetin son bulduğu bir dünya umuduyla; 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nü kutluyoruz. Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliğine esaslarına göre çalışmalarını sürdürmektedir. Müdürlüğümüz; sokak hayvanlarını tedavi etmek, kuduz hastalığına karşı aşılama ve koruyucu hekimlik yapmakta ve aynı zamanda kontrolsüz üremelerini önlemektedir. Yaz, kış zorlu koşullarda yaşam mücadelesi veren can dostlarımız için elimizden geleni yapmaktayız. Onlar için bir kap mama ve bir kap su vererek beslenmelerine kolaylaştırabiliriz. Hayvan dostu belediye olarak; sadece 4 Nisan değil her gün onların hizmetindeyiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ