Reklam
Reklam

SORDAS’TAN İKİ AYRI BİSİKLET TURU…

SORDAS’TAN İKİ AYRI BİSİKLET TURU…
  • 17.07.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) bisikletçileri geçtiğimiz hafta sonu üç günlük tatilde iki bisiklet turu gerçekleştirdi.

14 Temmuz 2019 Pazar günü Yerlisu ve Korudağ istikametine yapılan turda 50 km. pedal çevrildi. Gençlerin de katıldığı tur akşam üzeri yine başladığı noktada son buldu.

15 Temmuz 2019 Pazartesi günü de Dokuzdere göleti ve Bahçeköy istikametine bir tur gerçekleştiren bisikletçiler, Bahçeköyde de güzel bir köy kahvaltısı yaptı.
SARDOS Dernek yetkilileri turlar ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Çok keyifli ve görsel yönü zengin iki tur daha gerçekleştirdik. Bu turların en önemli özelliği Trakya bölgemize has ayçiçeklerin diğer adı ile gündöndülerin açtığı, adeta her yerin sarı bir çiçek deryasına döndüğü bu günlerde muhteşem güzellik için pedalları döndürdük. Masalsı renklerin içinde unutulmaz fotoğraflarla anı ölümsüzleştirdik. Son günlerde yağan yağmurlarla daha da bir gülen gündöndüler adeta çiftçimizin gülen yüzünü yansıtıyor. Ayrıca dernek faaliyetlerimize katıldıkları andan itibaren grup uyumu pekişen ve yeterli olgunluğa ulaşan gençlerimizi zorlu doğa ve arazi koşullarında mücadele ruhu kazanmalarına olanak  sağlamış olduk. Bisiklet turu ile birlikte sosyal paylaşımı arttırmak ve dernek üyeleri arasındaki iletişimi pekiştirmek için de farklı yer ve zamanlarda köy kahvaltıları da yaptık.
SARDOS olarak iki projemiz halen devam etmektedir. Salı ve Perşembe günleri BENDİS AVM otoparkında 19.00-20.00 saatleri arası kadınlara özel ücretsiz bisiklet eğitimimiz devam etmektedir ve herkes davetlidir. Ayrıca ‘Tavan arasından, Sokak arasına’ projemizde kullanılmayan ve bize bağışlanan eski bisikletlerin gerekli bakımlarını yaptıktan sonra çocuk ve gençlerle buluşturuyoruz. Eğer bir çocuk veya gencin rüyasına ortak olmak için bisiklet bağışlamak isterseniz bizimle 0 546 9158600 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. Arayın biz gelip alalım, sokakları egzoz dumanı ile değil bisikletle dolduralım.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ