Reklam
Reklam

‘TANKERLE SU SATIŞINDA FAHİŞ FİYATLAR’

‘TANKERLE SU SATIŞINDA FAHİŞ FİYATLAR’
  • 05.07.2020
Reklam

Erikli Sahili’nde yaşanan su sorunu yazlıkçıları çileden çıkarırken, tankerle yapılan fahiş fiyatlı satışlara da tepkiler çığ gibi büyüyor.

Sitemize ulaşan çok sayıda vatandaş, Keşan Belediyesi bünyesindeki Keşan Kent Hizmetleri San.ç ve Tic. Ltd. Şti.’de suyun tonunun 39 TL’ye, özel firmalarda ise 70 ila 150 TL arasında değişen fiyatlarla satıldığını belirtti.

Çeşmelerden su akmaması nedeniyle mecburen tankerlerden su almak zorunda bırakıldıklarını belirten sahil sakinleri, duruma ve fiyata tepki gösterdi.

“İşi iyice ticarete döndürdüler. Getiremedikleri hizmetin bedelini ağır bir şekilde vatandaşa yüklüyorlar.” diye sitemde bulunan tatilciler, “Yakında Euro ya da Dolar’la su satmaya başlarlarsa şaşırmayacağız!” şeklinde konuştu.

Özel firmalardaki fahiş fiyatlar nedeniyle tatilcilerin Keşan Kent Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne yöneldiğini ancak sıra olduğunu ve herkesin istediği zaman su getirme şansı bulunmadığını öne süren tatilciler, “O zaman da 39 TL yerine 70 ila 150 TL arasında değişen fiyatlarla su almaya mecbur kalıyoruz. Hijyen ve temizliğe önem verin diye yetkilileri de; Erikli’ye davet ediyoruz. Bu şartlarda ne kadar önem verilir ne kadar su kullanılabilir. ‘Erikli’yi uçuracağız!’ diyen ilgililer, gerçekten uçurmayı başardı! Ancak fiyatlarda…” diye konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ