Reklam
Reklam

‘TARIM’ ALANINA İLK TERCİHİ BATUHAN ARPACI YAPTI

‘TARIM’ ALANINA İLK TERCİHİ BATUHAN ARPACI YAPTI
  • 05.07.2022
Reklam

Kısa süre önce açılan Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’ndeki ‘Tarım’ bölümünü ilk tercih eden öğrenci Malkara’ya bağlı Danişment mahallesinden Baturay Aslan oldu.

Bugün, saat 15.30’da Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Turan, Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Kıyım, Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Tolgan Anbarlı katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, iş birliği protokolü kapsamında hayata geçirilecek çalışmaların öğrencilere, velilere ve ülkemize hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt ise Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın tarım, hayvancılık ve laboratuar hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren tüm alanlarda öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerini arttırarak, tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 01.06.2022 tarihinde ‘mesleki ve teknik eğitim işbirliği protokolü’ imzaladığını söyledi.

Bayzıt; “Mottomuz, ‘Gelecek tarımda, tarımın geleceği gençlerde’ diyoruz. Bu yaklaşımla bu alanlarda yetişecek gençlerimiz mezun olduklarında tarım ve gıda sektöründe nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlayacaklar. Ve bu sektörlere büyük ivmeler kazandıracaklardır.” dedi.

‘Tarım’ alanına ilk kayıt yaptıran Baturay Aslan da şunları ifade etti: “Bu benim çiftçiliğe, tarıma sevgimden dolayı, babamın mesleğiyle uğraştığımdan dolayı ve bu alanı daha çok modernleştirebilmek için bu alanı tercih ettim.”

Son olarak konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, hem merkezde hem de köyde toplam 31 dönüm belediye tarafından hibe edilmiş arazi olduğunu ve bu arazi üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştireceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Yine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün önderliğinde bakanlığımızdan 2 tane 500 metrekarelik sera isteyeceğiz. Bu serada düşüncemiz örtü altı çilek yetiştiriciliği ve çiçek yetiştirmek. Bu konuda velilerimize sorduk, dönüşler aldık. Bugün de ilk öğrencimizi kabul ettik. Devamını bekliyoruz.”

Daha sonra Baturay Aslan’a ‘teşekkür belgesi’ verildi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ