Reklam
Reklam

TATBİKATA, FEDERASYONA BAĞLI 7 ARAMA KURTARMA EKİBİ KATILACAK

TATBİKATA, FEDERASYONA BAĞLI 7 ARAMA KURTARMA EKİBİ KATILACAK
  • 10.11.2023
Reklam

KEDAK (Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneği), 11-12 Kasım 2023 tarihlerinde Yalova’da yapılacak ‘Ulusal Enkaz Altı Arama Kurtarma ve Medikal Müdahale Tatbikatı’na katılıyor.

Konu hakkında bilgi veren KEDAK Başkanı Gökhan Yumuşak, 18 ekip üyesi ile birlikte tatbikata katılacaklarını ifade ederek, “Uzun zamandır masa başı eğitimlerimiz ve saha eğitimlerimiz devam ediyor. Hafta sonu da Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği Ulusal Enkaz Altı Arama Kurtarma ve Medikal Müdahale Tatbikatına katılıyoruz. Ekibe yeni katılan arkadaşlarımız için çok büyük bir tecrübe olacak. Federasyon çatısı altında olan 7 arama kurtarma ekibi katılıyor. Ekiplerin olası bir afette birlikte çalışmaları için de çok faydalı olacak.” dedi.

Şehrin içinde riskli yapıların yıkılacağını vurgulayan Gökhan Yumuşak, “Gerçeği aratmayan bir tatbikat olacak. Yalova Valiliği oluru ile Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda, UMKE ekipleri, emniyet, jandarma, itfaiye ekipleri de görev alacak.” şeklinde konuştu.

KEDAK, 11 Kasım 2023 Cumartesi sabaha karşı saat 05.30’da Keşan Cumhuriyet Meydanı’ndan Yalova’ya hareket edecek .

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ