Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “HALKIMIZIN GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ”

HELVACIOĞLU: “HALKIMIZIN GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ”
  • 04.09.2020
Reklam

Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında, Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri’nin geliştirilmesine yönelik protokol imzalandı.

Bugün Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen protokol imza töreni, saat 10.00’da başladı.

İmza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz ile ilgili teknik personeller katıldı.

Yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Helvacıoğlu, Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri kapsamında, Keşan’daki MOBESE güvenlik ağını genişletecek sözleşmeyi imzalamak üzere bir arada olunduğunu belirtti.

Mustafa Helvacıoğlu şunları söyledi: “Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve Keşan Belediye Başkanlığı olarak kent güvenliği anlamında önemli bir işbirliği ve eşgüdüm sağlıyoruz. Bu kapsamda, güvenlik hizmetlerinin verimliliğini arttırmak amacıyla da bu protokolü sosyal medya hesaplarımız üzerinden hemşehrilerimizin huzurlarında imzalıyoruz. Çok önemli bir protokol bu nedenle vatandaşlarımızın şahitliğine ihtiyacımız vardı. Kentimizde, hali hazırda hizmet veren 32 adet MOBESE kameranın sayısını yaklaşık %80 oranında arttırıyoruz. Bu sözleşme ile 24 MOBESE kamerayı daha Keşanımızın güvenliği ve huzuru için çeşitli bölgelerimizde aktif edeceğiz.”

“HUZUR ORTAMI OLUŞTURMAK ADINA VAR GÜCÜMÜZ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Daha da güvenli bir kent oluşturmak için Keşan halkına söz verdiklerinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “7/24 hizmet verecek olan 56 kamera ile bu sözümüze katkı sunan çalışmayı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yapılacak olan enerji, fiber optik kablolama ve her türlü altyapı çalışmasına Keşan Belediyesi olarak kolaylık sağlayarak sisteme destek vereceğiz. Halkımızın güvenliğine çok önem veriyoruz. Bu kameraların kayda başlamasıyla birlikte caydırıcı özelliğinin de çok etkili olacağını önemle belirtmek istiyorum. Malumunuz sayısal olarak her noktada emniyet mensubumuzun bulunması mümkün değil. Bu anlamda MOBESE kameralar Emniyet Müdürlüğümüze ve bizlere oldukça yardımcı olacak. Her zaman dediğimiz gibi; bir yerde güvenlik varsa, huzur vardır, ticaret vardır, yatırım ve sosyal hayat vardır. Biz de Keşan’da yaşayan hemşehrilerimiz için huzur ortamı oluşturmak adına var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve ekibine de çalışmalarından ötürü teşekkür eden Başkan Helvacıoğlu, güvenlik protokolünün Keşan’a hayırlı olmasını diledi.

Konuşmanın ardından basın mensuplarının ilçede bazı ara sokakların karanlık olduğuna ve bunun da güvenlik zafiyeti oluşturduğuna dair sorusunu yanıtlayan Helvacıoğlu şu açıklamayı yaptı: “Bu konuda Edirne’de yılda bir kez Aydınlatma Komisyonu toplanıyor. Keşan Belediyesi olarak son yaptığımız Artı Çarşı, Muammer Aksoy, Muhtar Ali Çevikel ve ara sokaklarda aydınlatmaya ihtiyaç duyulan ara sokaklardaki durumumuzu ilgili elektrik dağıtım kurumlara iletiyoruz.”

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin de yıl sonuna kadar altyapı çalışmalarının tamamlanacağını ve yeni kameraların sisteme entegre şekilde hizmet vereceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Helvacıoğlu ve Tekin tarafından sözleşme imzalandı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ