Reklam
Reklam

“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN İKNA OLMASINA SEBEP OLAN HUSUS NEDİR”

“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN İKNA OLMASINA SEBEP OLAN HUSUS NEDİR”
  • 18.07.2020
Reklam

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, dün düzenlediği basın toplantısında, BOTAŞ ziyaretini değerlendirdi.

Parti merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısı, saat 15.00’te başladı.

Sazlıdere Sahili’ne yapılmak istenen FSRU Limanı konusunda, Keşan heyeti olarak BOTAŞ yetkilileri ile görüşmelerde bulunduklarının altını çizen Sarıkeçe, “Bu durumu, tek adamlığın ülkemize getirdiği dramatize sonuca bağlıyorum. Her şeyi bilen, bilecek olan, uygun gören onay makamını tek bir kişiye indirgeyen sistemi kokuşmuş, çürümüş özetinden başka bir şey değil.” diye konuştu.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, BOTAŞ ziyaretini değerlendiriyor.

Selim Şen paylaştı: 17 Temmuz 2020 Cuma

“İKNA OLMASINA SEBEP OLAN HUSUS NEDİR?”

BOTAŞ yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmeden ikna olmadıklarına dikkat çeken Zafer Sarıkeçe, sözlerini şöyle sürdürdü: “An itibarıyla projenin yapımına tek ikna olan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’dur. Bizler de ikna olmadık. Başkanımız adına üzgün kendi adıma sevinçli ve gururluyum. Bizim göremediğimiz ama onun ikna olmasına sebep olan husus nedir? Hakikatten merak ediyorum. Basın aracılığıyla kendisine sesleniyorum. İkna olmasına sebep olan ama bizlerin göremediği husus hakkında bilgi verirse çok mutlu olacağım.

Ben bu durumu da <Tek adamlığın> ülkemize getirdiği dramatize sonuca bağlıyorum. Her şeyi bilen, bilecek olan, uygun gören onay makamını tek bir kişiye indirgeyen sistemi kokuşmuş, çürümüş özetinden başka bir şey değil. Bu <İnandığınız gibi yaşamazsanız gün gelir yaşadıklarınıza inanırsınız.> cümlesini en güzel örnekleyen durumlardan birisidir. Keşke inandığımız doğrultuda hayatımıza devam edebilen bireyler olabilsek. Hayatınız boyunca görmediğiniz, bilmediğiniz, konu hakkında fikir sahibi dahi olmadan ben bu projeyi uygun görüyorum deyip birilerinin de hazretleri nasıl uygun görürse diyerek başlattığı bana göre sonuçları çok ağır olacak bir proje.”

“Biz hâlâ sarı öküzü verme niyetinde değiliz.” diyerek açıklamasına devam eden Sarıkeçe, “Maalesef birileri sarı öküzü verip vermemenin hesabını, kitabını yapmadan <hazretleri çok iyi bilir> deyip konuyu kapatıp, yok etmeye ve ya siz ne yaparsanız yapın bu iş olacak deyip bölgemizdeki insanlarımızın helal oylarıyla seçilmiş siyasetçilerinin aciz kalması, cevap verememesi bugünlerdeki gelinen sonuç bu. BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdül Vahap Bey’e kızamıyorum, kendisine isyan edemiyorum. Çünkü kimsenin tatmin olmadığını biliyorum. İnşallah, maşallah ile bir şeyler anlatılmaz. Bizi beş saat boyunca su altındaki çayırları taşıyacaklarını söyleyerek absürt cümlelerle ikna etmeye çalıştırlar.

Sayın Helvacıoğlu kendilerinden randevu isterken BOTAŞ yöneticilerine keşke <Bu insanlar zordur. İyi hazırlanarak heyetin karşısına çıkın?> deseydi. Buradan Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz’e teşekkür ediyorum. Çok ciddi bir mücadele veriyor. 2 bin sayfalık raporu tek tek madde madde okuyarak hafızasına almış. Sayın genel müdür yardımcısına 2 paket peçete harcatarak terini sildirdi. Demek ki bizler dersimize iyi çalışmışız ama maalesef karşımızda dersine iyi çalışan bir kitle göremedik.

Biz böyle konuştukça <Memleketin gelişmesini istemiyor musunuz?> diye bir cümle kuruluyor. Hayır efendim biz memleketin gelişmesini herkesten fazla isteyen insanlarız. Özellikle onlardan daha fazla isteyen insanlarız. Bunu bir kere açıklığa kavuşturalım. Bizim projeye karşı olmamızın tek sebebi yerin kötü olması, Saros’un bu iş için uygun bir yer olmaması. FSRU projesine karşı değiliz. Burada ne olur bunun altını çizelim. Saros Körfezi’nin dışında herhangi bir yerde olabilir. Ama Saros olmaz. Bizim demek istediğimiz bu. Lütfen konuyu çarpıtıp bölge insanlarının fikirlerine tercüman olmak, eve benim insanım bunu istemiyor deyip Ankara’da olayı bu şekilde aktarmak yerine işte bu insanlar bu projeyi yaptırmak istemiyorlar falan demek çok sığı bir siyaset. Böyle yapmasınlar. Suskun kalmaları daha uygun bence. Zaten suskun kalmaktan başka yapabilecekleri bir şey yok. İpleri kendi özgür iradeleriyle karar alamayacak kadar başkalarının elinde. Seçilmiş politikacılarımız bu ihaneti sadece bizlere karşı gerçekleştirmeyecek. Bu durum bizden sonra gelecek olan neslin de canının yanmasına sebep olacak.” şeklinde konuştu.

“BUYURUN SİZİNDİR DEMEYECEĞİZ, SAVAŞACAĞIZ”

Zafer Sarıkeçe; “Sayın Haluk Levent’in de dediği gibi şimdiki düşmanlarımız daha büyük, iktidara daha yakın ama ben inanıyorum ki alacaklarsa da buyurun sizindir demeyeceğiz, savaşacağız. Saros Enez’den Adilhan’a kadar çok büyük bir coğrafya. Buradaki insanların <Biz de bu mücadelede varız> demelerini istiyorum. Şimdiki konular su, sinek çöp vs ama 2,3 sene sonra Saros’da bunları konuşmaya gerek kalmayacak diye düşünüyorum. Daha büyük sorunları yaşayacağımız için bence şimdiden bir araya gelerek Saros’un Sazlıdere, Erikli diye ayrılmadan herkes bir araya gelip bu sorunu el birliği ile çözelim diye çağrı yapmak istiyorum. Tekrar huzurla sevdiklerimizle tatil yapabileceğimiz bir yer haline gelmesini istiyorum.” dedi.

“ERİKLİ’DEKİ TOPLANTIYA KATILMAYACAĞIMIZI DEKLARE EDİYORUM”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun son belediye meclisi toplantısında Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı olarak Erikli’de toplantı yapma çağrısına ise Zafer Sarıkeçe’den red cevabı geldi.

Sarıkeçe, bu konuyla ilgili de şöyle dedi: Helvacıoğlu, önce CHP ve İYİ Parti için söylediği sözleri geri çeksin. Erikli’deki su sorunuyla ilgili olarak o sahilde görev yapan belediye görevlileri bile CHP ve İYİ Parti’ye çamur atıyor, amacımız kaçmak değil, suyun gelmeme sebebi biz değiliz. Ben buradan sizlerin huzurunda İyi Parti olarak katılmayacağımızı deklare ediyorum. Meclis üyelerimizle orada yokuz. Sebebi de şudur; bir yerden kaçmak, kaçak güreşmek değildir. Daha önce beyefendinin açıklamaları oldu. <Erikli’ye suyun gelmeme sebebi CHP ve İyi Parti’dir> diye bir ibare kullandı. Eğer gerçekten samimiyetle orada olmamızı istiyorsa, derdi Erikli’deki su sorununu ve diğer sorunları çözmek, oradaki insanlara ulaşıp konuşmaksa öncelikle o cümleyi geri çekecek. O lafını düzeltecek. Ondan sonra nerede, ne şekilde istiyorsa gerek partim gerek meclis üyelerim, partililerim, yönetim kurulum emrine hazırdır.

Erikli’ye su gelmemesinin sebebi ne İYİ Parti’dir ne de CHP’dir. Orada yaşayanların %95’i bunu biliyor. Maalesef Erikli’de belediye çatısı altında görev yapan resmi üniforma giyen insanların bile CHP ve İYİ Parti’ye çamur attıklarını duyuyorum. Sayın başkan; samimi isen önce çıkıp bu işi düzelt. Ondan sonra nereye istiyorsanız seve seve gelmeye hazırız. Bu düzeltmeyi yapmadığınız sürece biz İYİ Parti olarak yokuz.”

Açıklamasının sonunda Erikli sakinlerine seslenen Sarıkeçe, sözlerini şöyle tamamladı: “CHP ilçe başkanımızın ve meclis üyelerimizin benimle aynı fikirde olduklarına eminim. Onlar yeri saati belirlesinler. Çözüm adına İYİ Parti ve CHP olarak neler yapabiliriz konuşmak adına hazırız. <İktidarıyla, muhalefetiyle Erikli’de olmak lazım> sözüne katılıyorum. Öncelikle iktidar yaptığı birkaç yanlışı düzeltecek el ele tutuşmak istiyorsak önce samimiyet göreceğiz. O samimiyeti göremediğimiz sürece de biz Erikli’de olmayacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ