Reklam
Reklam

TEST VE İNCELEME AŞAMALARI TAMAMLANDI

TEST VE İNCELEME AŞAMALARI TAMAMLANDI
  • 01.03.2023
Reklam

Keşan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Keşan Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte yürütülen, Cumhuriyet Meydanı Projesi’ndeki otopark inşaatı kalıp desteğinde kullanılan teleskopik direklerin kırılması sonucu yaşanan çökme ile ilgili açıklamada bulundu.

“GEREKLİ İNCELEME VE DÜZELTMELER TAMAMLANMIŞTIR”

Yapımı devam eden otopark inşaatının 45 m2’lik bir alanında meydana gelen çökmenin herhangi bir malzeme eksikliği veya malzeme kalitesi ile ilgili olmadığını belirten Ünal, konu ile ilgili şunları kaydetti: “Yapımına devam etmekte olduğumuz otopark binasının kalıp desteğinde kullanılan teleskopik direklerin kırılması sonucu otopark inşaatının 45 m2’lik bir kısmında çökme meydana gelmiştir. Bu olay esnasında çalışanlarda herhangi bir yaralanma olmamıştır. Gerekli inceleme, test ve düzeltmeler yapıldıktan sonra da çalışmalarımız devam etmektedir.”

“TOKİ YETKİLİLERİMİZ VE BAĞIMSIZ DENETÇİLERİMİZ İŞİN BAŞINDADIR”

Ali Ünal açıklamasının devamında, gerekli tedbirler ve durum testlerinin yapılarak çalışmaların tüm hızıyla ve yüksek standartlarda devam ettiğini belirtti ve şöyle devam etti: “TOKİ ile yüksek standartlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bu işi TOKİ ile birlikte yapmaktan da gurur duyuyoruz. Yaşadığımız deprem felaketinde TOKİ binalarımızın ne denli sağlam olduğunu da tüm kamuoyu ile birlikte gururla takip ettik. Burada bir eksikliğin olmadığını altını çizerek belirtmek isteriz.”

“SİYASİ ALGI YARATILMAMALIDIR”

Ali Ünal, bu ve benzeri durumlarda siyasi algı yaratılmaması gerektiğini belirterek, durumun malzeme kalitesi veya eksikliği nedeniyle yaşanmış bir durum olmadığını, Belediye, firma yetkilileri ve bağımsız denetçilerin görevleri başında çalışmaları titizlik ile yürüttüğünü ifade etti.

Ünal son olarak, Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin tamamlandığında, Keşan’ın çehresini değiştireceğini ve otopark problemini çözeceğini belirterek, Keşan’a hayırlı olmasını diledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ