Reklam
Reklam

YILIN İLK BUĞDAYI KİLOGRAMI 5,25 TL’DEN SATILDI

YILIN İLK BUĞDAYI KİLOGRAMI 5,25 TL’DEN SATILDI
  • 24.06.2021
Reklam

Keşan’da, 2021 yılının ilk buğday ürünü, bugün Keşan TB (Ticaret Borsası)’na getirildi ve yapılan açık artırmada kilogramı 5,25 TL’den satıldı.

Keşan Ticaret Borsası’ndaki salon satışında, çiftçi Adem Başkaya’nın getirdiği 1 ton buğday kilogramı 5,25 liradan Salahaddin Kızıl tarafından satın alındı.

Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, buğday satışının ardından yaptığı açıklamada, tarımın teknolojik şartlarda gerçekleştirilmesi için çaba harcadıklarını söyledi.

Çiftçinin her zaman yanında olduklarını belirten Kaymaz, “Bu üretici hepimize lazım. Bolluk varsa ucuzluk var, ucuzluk varsa enflasyon yoktur. Umutsuz olmaya gerek yok. Bölge olarak yağışları tam zamanında alıyoruz. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. 2021 yılı hasat sezonu bölgemize, üreticilerimize ve ülkemize hayırlar getirsin.” diye konuştu.

Çiftçi Başkaya’ya Keşan Ticaret Borsası tarafından plaket ve 50 litrelik mazot fişi, Keşan Ziraat Odası tarafından çeyrek altın, 326 Sayılı Keşan Tarım Kredi Kooperatifi tarafından da bor gübresi hediye edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ