Reklam
Reklam

TOPLAM 4 MİLYAR 602 MİLYON TL HİBE VERİLECEK

TOPLAM 4 MİLYAR 602 MİLYON TL HİBE VERİLECEK
  • 17.05.2021
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından canlı yayında yaptığı açıklamada, salgın nedeniyle işlerine ara vermek zorunda kalan  esnafa 4 milyon 602 milyon TL’lik hibe desteği verileceğini müjdeledi.

Salgın tedbirleri nedeniyle işlerine ara vermek zorunda kalan esnafa 2 grup halinde destek olmayı amaçladıklarını bildiren Erdoğan, sayıları 235 bine ulaşan 1. gruptaki esnafa bir defaya mahsus 5 bin TL, 2. gruptaki 1 milyon 150 bini aşkın esnafa da 3 bin TL hibe desteği vereceklerinin duyurdu.

Erdoğan, 1. grupta kahvehane, düğün salonu, öğrenci yurtları, kantinler, internet kafeler, lunaparklar, hamamlar gibi işletmelerin, 2 grupta da bakım, onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik, bakırcılar, ayakkabıcılar, konfeksiyon vb. işletmelerin yer aldığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplam 4 milyar 602 milyon TL’lik kaynağın karşılıksız verileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere de müjde vererek, “180 bin ton patates ve kuru soğanı üreticilerden alarak ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Ellerinde bulunan çeltiğin 15 bin tonunu da toprak mahsullerine verdik. Bu yıl kuraklık yüzünden bazı ürünlerin rekoltelerinde azalma olacağı bellidir. Kuraklıktan zarar gördüğü belirlenen çiftçilerimizin ziraate ve tarım kooperatiflerine olan borçları ertelenecektir.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ