Reklam
Reklam

TRAKYA BÖLGE KOORDİNATÖRÜ ERDEM BİRCAN, PARTİ MECLİSİNDE…

TRAKYA BÖLGE KOORDİNATÖRÜ ERDEM BİRCAN, PARTİ MECLİSİNDE…
  • 20.09.2021
Reklam

Memleket Partisi’nin 1. Olağan Kurultayı’nda, Kurucu Genel Başkan Muharrem İnce, tek aday olarak girdiği seçimde, delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi.

Kongre sürecinin tamamlanmasıyla, İnce’nin şimdiden ‘cumhurbaşkanı adaylığını’ ilan ettiği Memleket Partisi, kurultay sonuçları kesinleştiğinde 2023’teki genel ve cumhurbaşkanlığı seçimine girme ehliyetini de almış olacak.

18 Eylül 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilen kurultaya, Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci de katıldı.

Açıklamada bulunan İlçe Başkanı Kirezci, kurultayı değerlendirdi.

Salih Kirezci şunları ifade etti: “Partimizin ilk olağan kurultayı 18 Eylül 2021 Cumartesi günü gerçekleşti. Coşkulu bir kalabalığın katıldığı kongremiz Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin açılış konuşmasıyla başladı. Birçok siyasi parti temsilcisinin de katıldığı kongremize basının da ilgisi bizleri memnun etti. Ancak özellikle genel merkezimiz ve genel başkanımızın Trakya Bölgesi’ne Edirne’miz ve ilçelerimize yakın duruşu, bölgemizin potansiyel sorunlarına ve bizlere yaklaşımı Trakya’nın ve Edirne bölgesinin bugüne kadar siyasi çevrelerde teslim edilmeyen hakkının ve kısıtlı temsil yetkisinin bundan sonraki dönemlerde partimiz tarafından daha ön planlarda olacağının göstergesidir. Gerek Tekirdağ İl Başkanımız Bora Küçükçeti’nin divan kurulunda olması, gerek Edirne İl Başkanımız Oktay Bozkurt’un genel başkan ve genel merkez çevrelerinde gördüğü ilgi ve yine biz ilçe başkanları ve tüm örgütlerimize karşı gösterilen yakınlık daha önce mensup olduğumuz siyasi çevrelerde pek de görmediğimiz derecede bizleri memnun etmiştir. Ancak şüphesiz, bizi en çok sevindiren ve gururlandıran konu, partimizin kuruluş aşamasından beri Trakya koordinatörlük görevini üstlenen ve Edirne’mizin de Keşan’ımızın da çok yakından tanıdığı Erdem Bircan’ın yüksek teveccühle parti meclisine girmesi olmuştur. Sevgili Erdem Bircan, yapılan çarşaf liste seçiminde oy kullanan 750 delegeden 572’inin oyunu alarak 11. sırada parti meclisine seçilmiştir. Yani artık Edirne’mizin Keşan’ımızın ve tüm ilçelerimizin sesini, sorunlarını Ankara’da dillendirecek bir temsilcimiz olmuştur. Bu vesile ile tekrardan şahsım ve örgütüm adına kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum. Tüm Keşanlılara Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin selamını iletiyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ