Reklam
Reklam

TÜ REKTÖRLÜĞÜNE YENİDEN PROF. DR. TABAKOĞLU ATANDI

TÜ REKTÖRLÜĞÜNE YENİDEN PROF. DR. TABAKOĞLU ATANDI
  • 14.08.2020
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörlüğüne Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu‘nu atadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 üniversiteye rektör atarken, atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu yeniden TÜ rektörlüğüne getirildi.

ERHAN TABAKOĞLU KİMDİR?

Kırklareli’nde 1967 yılında doğan ve Tekirdağ-Hayrabolu nüfusuna kayıtlı olan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ilk ve ortaokul eğitimini Kırklareli’nin Alpullu beldesinde tamamladı.

Parasız yatılı sınavını kazanarak 1981-1984 yılları arasında Edirne Lisesinde öğrenim gören Tabakoğlu, 1990’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından 2 yıl Adana’nın Pozantı ilçesinde mecburi hizmette bulundu. 1992’de TÜ Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında asistan olarak göreve başlayan Tabakoğlu, 1996’da Göğüs Hastalıkları Uzmanı oldu. 1997-1998 yıllarında GATA Çamlıca Asker Hastanesinde askerlik görevini yaptı.

TÜ Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında 1999’da yardımcı doçent, 2005’te doçent, 2011’e ise profesör unvanını alan Tabakoğlu, 2009’da TÜ Hastanesi Dahili Yoğun Bakım Ünitesinin kurucusu ve sorumlusu oldu, 5 yıl  görev yaptı. Yoğun bakım uzmanı unvanı da alan Tabakoğlu, TÜ dışında Hacettepe, Marmara, Gazi ve Erciyes gibi farklı üniversitelerde de görev yaptı.

Uzmanlık alanları olan “Göğüs Hastalıkları” ve “Yoğun Bakım” konularında çok sayıda bilimsel makalesi yayımlanan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ilgili derneklerde de görev aldı.

Üniversitede idari ve akademik görevler üstlenen Tabakoğlu 2016 yılında Trakya Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

İngilizce bilen evli ve 2 erkek çocuk babası olan Tabakoğlu‘nun, ulusal ve uluslararası birçok dernek, mesleki oluşum ve sivil toplum kuruluşuna üyeliği bulunmaktadır.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ