Reklam
Reklam

TURİZMCİLERİ BİR ARAYA GELDİ VE SORUNLARI KONUŞTU

TURİZMCİLERİ BİR ARAYA GELDİ VE SORUNLARI KONUŞTU
  • 26.04.2022
Reklam

Saros Körfezi’nde hizmet veren turizm işletmecileri, sorunlarını görüşmek çözüm üretmek için bir araya geldi.

Saros bölgesinde yatırımları bulunan otel, beach ve restorant işletmeleri, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası)’nda düzenlenen toplantıda sorunlarını dile getirdi.

Keşan TSO ve ESTAB (Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği) yetkililerinin de katıldığı toplantıda, bölgenin turizmine yön veren firmalar bölgenin ana sorunlarını aktardı.

Önümüzdeki günlerde yapılacak Saros Turizm Çalıştayı öncesi hazırlık toplantısı yapan işletmeciler, birçok sorun olduğunu fakat kurumlar arasında yetki karmaşası yaşandığına dikkat çekti.

Toplantıya katılan işletmeciler, Saros Turizmciler Otelciler ve Yatırımcılar Derneği aktif olarak kullanılması için karar aldı. İşletme temsilcileri iletişim için derneği faal olarak kullanılmasının faydalı olacağına karar verdi. Saros işletmecilerinin daha güçlü ve birlikte olacağı vurgusu yapıldı.

Bölgedeki turizmi, turizmciler haricinde herkesin konuştuğunu ve doğru yönlendirilmediğini kaydeden turizmciler, “Bölgemiz bodrum ve Muğla ile bir tutulacak potansiyelde olduğu gibi düşünülerek yanlış politikalar ve düzenlemeler yapılmaktadır.” diye konuştu.

İşletmeciler, en büyük sorunun sezonun kısalığı olduğuna işaret ederek, “Sezonun uzatılması için projeler ile desteklenmesi gerekmektedir. Özel projelerle sezonun uzun tutarak bölgenin turizmini geliştirmek için çaba harcanılacaktır.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ