Reklam
Reklam

ŞEHİT VE GAZİ KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKILDI

ŞEHİT VE GAZİ KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKILDI
  • 19.09.2023
Reklam

Keşan’da, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle program düzenlendi.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e, TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tarafından ‘Gazi’ unvanı ile ‘Mareşal’ rütbesinin verilişinin yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü, ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da kutlandı.

Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Keşan Şehit ve Gaziler Derneği çelenklerinin sunulmasıyla başlayan törende; saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Tören, Personel Teğmen Ömer Faruk Yaşat’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla sürdü.

Teğmen Yaşat, konuşmasında “Kayıplarınız karşısında gösterdiğiniz sabır ve metanetin kaynağının gönüllerinizde yaşattığınız vatan, millet ve bayrak sevgisi olduğunu çok iyi biliyoruz. Sergilediğiniz kahramanlık, cesaret ve fedakarlıklarla bizlere her zaman güç ve ilham kaynağı olmaktasınız. Sizler için yapılan hiçbir şey, eşsiz fedakarlıklarınızın bir karşılığı veya bedeli olamaz. Binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca, en ağır ve zor şartlar altında dahi asil milletimizin esareti kabul etmeden ve istiklalinden taviz vermeden yaşamasının temelinde, bugün sizlerin temsil ettiği bu anlayış, bu duruş vardır.” ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu tarafından Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasından sonra şehit kabirlerine karanfil bırakıldı.

Törene, İpsala Kaymakamı ve Keşan Kaymakam Vekili Ömer Sevgili, Keşan 4’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Erhan Akgül, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Ferhat Dönmez, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Hilal Bozdağ, daire amirleri, gaziler, askeri, erkan ve şehit yakınları katıldı.

Programın ardından, Ağadayı Restaurant’ta gaziler ile gazi ve şehit ailelerine yemek verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ