Reklam
Reklam

“ÜLKEMİZ, ARTIK İTHALATA KÖLE OLMUŞ ÇARESİZ KONUMA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR”

“ÜLKEMİZ, ARTIK İTHALATA KÖLE OLMUŞ ÇARESİZ KONUMA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR”
  • 08.04.2022
Reklam

DSP Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe, bugün düzenlediği basın açıklamasında, son dönemde birçok ürüne arka arkaya yapılan zamlara dikkat çekti ve tek çarenin üretim olduğunu söyledi.

Parti bürosunda gerçekleştirilen ve saat 12.30’da başlayan basın açıklamasına, parti yöneticileri de katıldı.

“ÜRETİM, ÜRETİM, ÜRETİM”

“Demokratik Sol Parti olarak Türkiye siyasi hayatında var olmaya başladığımızdan bu yana ana çizgimiz <üretim, üretim, üretim> dedik.” diyerek açıklamasına başlayan Karatepe, şunları söyledi: “Bu güzel ülkemizin; üretmek, yeni iş sahaları açmak, verimli topraklarında kendi mahsulünü yetiştirmek hatta bu ürettiklerini yabancı ülkelere ihraç etmek için önündeki tek engel bizi yöneten siyasilerdir.

Enflasyonun son 20 yılın rekorunu kırdığı %60’ları geçtiği 1 kilo domatesin 40 lira sınırına dayandığı, kuş başı etin kilosunun 100 TL’yi geçtiği, yağın ve peynirin fiyatlarının dudak uçuklattığı güzel ülkemin güzel insanlarının çaresizliğe sürüklenmesinin tek nedeni bizi yönetemeyen siyasilerdir.

Trakya’mın altın sarısı tarlalarında üretilmesi gereken buğdayı 2019 yılından bu yana 1,5 milyar dolar karşılığında Rusya’dan ithal ettik. Mısırı Rusya, Sırbistan ve Romanya’dan ithal ettik. Bir zamanlar Avrupa’nın tahıl ambarı olan ülkemiz artık ithalata köle olmuş çaresiz bir ülke konumuna düşürülmüştür.

Ülkemizde toplam 1.449.313 m2 çayır ve 13.167.375 dönüm mera bulunmasına ve hayvancılık için önümüzde hiçbir engel olmamasına rağmen 9 ülkeden et ithal etmenin gerekçesini hiç kimse bizlere anlatamaz. Bu mera ve çayırların birçok kısmı kullandırılmamaktadır.”

Karatepe sözlerini şöyle sürdürdü: “Merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in misyonu çiftçi ve emekçinin kalkınması eksenindeydi, bizler de DSP olarak bu çizgiden asla sapmadan aynı felsefeyi ortaya koymaya devam edeceğiz.

Güzel Keşan’ımızda neler olduğuna gelince önceden söylediklerimizin arkasında durmaya devam ediyoruz. Ciddi hizmetler yapamayan çiçekle kaldırım ile çokta gerekli bulmadığımız abartılı bir ışıklandırma sistemi ile göz boyamaya çalışan istihdam ve fabrika konusunda sınıfta kalan insanlarımızın dertlerine çare olamayan, bir belediye ve hiçbir zaman muhalefet görevini yapamamış insanların dertlerine tercüman olamamış ana muhalefet ile onların göstermelik ittifakları ne yazık ki güzel Keşan’ımın güzel insanlarının dertlerine çare olamamışlardır.      

“OY ORANIMIZ ÇOK DÜŞÜK OLMASI KİMSEYİ ALDATMASIN”

DSP’ye olan ihtiyaç ve özlemin her geçen gün arttığına dikkat çeken Taner Karetepe, son olarak şunları dedi: “Oy oranımız çok düşük olması kimseyi aldatmasın. İnsanların seçenekleri arasında DSP olacaktır ve olmak zorundadır.

“DSP VARSA, UMUT VARDIR”

Sözlerime son verirken ‘DSP varsa, umut vardır’ diyorum. Hem genel, hem yerel seçimlere çok ama çok iddialı olarak hazırlandığımızı ve Keşan’da iddialı olacağımızı adaylarımızı siyaset sahnesine çıkaracağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. Keşan halkımızın desteklerini her zaman hissettik ve bundan sonrada onların destekleri ile büyük hedeflere birlikte yürüyeceğimizi söyleyerek saygılar sunuyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ