Reklam
Reklam

UYGULAMA YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN…

UYGULAMA YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN…
  • 29.06.2019
Reklam

Keşan merkezinde yapılan trafik düzenlemesine karşın bazı vatandaşların serzenişleri devam ediyor.

Yapılan uygulamanın yeniden gözden geçirilmesini isteyen vatandaşlar, trafiğin sadece bir noktada rahatladığını ancak diğer noktalarda yoğunluk yaşandığını, özellikle köyden gelen vatandaşların ise mağdur olduğunu savunuyor.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Adem Yılmaz ise, bu uygulamanın günübirlik düşünceden ibaret olmadığını iddia etti.

Keşan’da yaşana trafik sorununa çözüm yolunun bu şekilde bir düzenleme getirmek olmadığını ve ileriye dönük hiçbir fayda sağlamayacağını savunan Yılmaz, “Keşan’ın ekonomisi zaten gittikçe bitme noktasına geliyor. Biz yerel yönetimlere bu konuda önem veriyorduk. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’na da, esnaflıktan, ticaretten gelen biri olarak destek verdik. Ancak, ilk etapta yapmış olduğu bu uygulamayı başarısız olduğunu gördük.” dedi.

Adem Yılmaz, nedenini ise şöyle açıkladı: “Köylerden gelen minibüslerin farklı yönlere yönlendirilerek trafik akışını sağlamak, ulaşımda eksik ve aksaklıkları dile getirmek istiyoruz. Köy minibüslerini Anafartalar Caddesi’nden Türk Hava Kurumunun bulunduğu noktadan geçirmek, hem esnafı hem de köylüyü cezalandırmaktır. Köylerden gelen hasta ve yaşlı vatandaşlarımız var. Yaşlı insanların ara sokaklarda köy minibüslerini beklemesi her şeyden önce o insanlara ceza vermektir. Bu konunu İlçe Trafik Komisyonu tarafından da ele alınarak yeniden değerlendirilmesini talep ediyoruz. Vatandaş olarak, gelecek noktasında da tereddütlerimiz var. Kış sezonunda bu rampalardan aşağı inecek minibüsler, olası kazalara da sebebiyet verdiğinde bunun hesabı kimden sorulacak. Bugün ara sokakları dahi kış sezonda açamayan belediyeler, hizmet veremeyen belediyeler, yarın bu güzergahları nasıl açık tutacaklar. Bunu belediye başkanı düşündü mü? Keşan artık Keşan’dan ibaret değildir, köyleri ile bir bütündür. Oralarda yaşayan yüzlerce insan var ve her gün gidiş geliş yapan insanlar var. Türk Hava Kurumunun oradaki durağı kaldırmak, o insanların yolculuk yapmasını engellemek cezalandırmak demektir. Biz bu süreci, bu uygulamanın yeniden gözden geçirmesini talep ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ