Reklam
Reklam

UZUKÖPRÜ’DEKİ MURADİYE CAMİSİ’NİN İHALESİ DE AYNI TARİHTE GERÇEKLEŞECEK

UZUKÖPRÜ’DEKİ MURADİYE CAMİSİ’NİN İHALESİ DE AYNI TARİHTE GERÇEKLEŞECEK
  • 14.10.2021
Reklam

TBMM Kefek Komisyon Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’de gerçekleştirilecek olan restorasyonların tarihi ile ilgili açıklamada bulundu.
Aksal, şunları ifade etti: “Bir Kültür Medeniyet beşiği olan Edirne’mizde atalarımızdan miras birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bu kadim şehir çok uzun zamanlar Osmanlı’nın merkezi olmuş; Dünya’da sosyal ekonomik kültürel ve dini bir çok değere sahip manevi mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Bizler bu eserlerin hem ülkemiz hem gelecek nesiller açısından değerini ve önemini azami ölçüde bilmekteyiz.
Ecdadın bizlere manevi mirası olan bu eserleri AK Parti olarak, hükümet olarak, devlet olarak bütün gücümüz ve imkanlarımızla orjinelliğine sadık kalarak, korumakta, yıpranmış eserlerimizi restore etmekteyiz.
Edirne’de bu tarihi miraslarımızdan olan ; Uzunköprü – Muradiye Camisi (1443)  ve Keşan -Hersekzade Ahmet Paşa Camisi (1511) restorasyonu için çalışmalarımız bir süredir devam ediyordu. Her iki restorasyon için 27 Ekim 2021’de ihale tarihi belirlendi. Süreç boyunca desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , çalışmaları için Bakanlığımıza ve Vakıflar Genel Müdürlüğümüze, emeği geçen tüm kurum kuruluşlarımıza, hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ