Reklam
Reklam

VALİ SEZER: “ASAYİŞ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

VALİ SEZER: “ASAYİŞ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
  • 30.09.2023
Reklam

Valimiz Yunus Sezer, Edirne’de uyuşturucu operasyonları ile ilgili açıklamada bulundu.

Edirne’nin, Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerine açılan bağlantı noktasında olması nedeniyle başta düzensiz göçmen ve uyuşturucu yakalamalarında kritik öneme sahip bir şehir olduğuna dikkat çeken Vali Sezer, “Jandarma, polis ve gümrük çalışanlarımız kaçakçılıkla mücadelede 24 saat özveriyle çalışıyorlar.” dedi.

Edirne’nin hem geçiş güzergahı olması hem de hedef il olması noktasında çalışmalara ağırlık verdiklerini bildiren Edirne Valisi Yunus Sezer, “Son 1 ay içerisinde hem kullanıcı hem satıcı hem de bu işi organize eden kişiler düzeyinde önemli operasyonlar yapıldı. Hafta içinde arkadaşlarımız önemli miktarda uyuşturucu madde ile silah ele geçirdiler.

Okullarımız da açıldı. Amacımız gençlerimizi, ailelerimizi, toplumumuzu bu tür zararlı alışkanlıklardan korumak. Bizim hedefimizde bu işin arkasında olanları, bu işi organize edenleri tespit etmektir. Bu doğrultuda da arkadaşlarımız her konuda çok yoğun bir çalışma ortaya koyuyorlar. Asayiş bizim için çok önemli. Özellikle son bir ay içerisinde güvenlik güçleri tarafından müdahale edilen 194 olayda 232 kişiye işlem yapılarak, önemli miktarda da uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ