Reklam
Reklam

VATANDAŞ SİNEKTEN AĞZINI AÇAMIYORMUŞ…

VATANDAŞ SİNEKTEN AĞZINI AÇAMIYORMUŞ…
  • 30.06.2019
Reklam

Erikli Sahilinde yaşayan tatilcilerin serzenişleri devam ediyor. İki gündür çöp konteynerlerinin de boşaltılmadığını iddia eden vatandaşlar, bu nedenle karasineklerin daha da arttığını söyledi.

Erikli Sahiline geçmiş yıllarda olduğu gibi sık sık ilaçlama yapılmadığını ve bu nedenle oldukça fazla sinek görüldüğünü belirten tatilciler, “Sineklerden ağzımızı bile açamaz olduk! İlaçlama da geç mi kalındı yoksa yeterince yapılmıyor mu gözden geçirilmeli. Geçmiş yıllarda böyle bir durumla karşılaşmıyorduk. Bir de çöp konteynerlerinin boşaltılmaması üstüne eklenince sinekler daha da çoğaldı. Hafta sonları günübirlikçilerin geleceği göz önüne alınarak, çöp toplama işlemi sıklaştırması gerektiği halde iki gündür uğrayan yok.” şeklinde konuştu.

Tatilciler, karasinek ve çöplerin toplanması konusunda ilgilileri göreve davet ederken, ilaçlamanın da daha sık yapılmasını istedi.

Tatilciler, önümüzdeki haftadan itibaren hava sıcaklığında hissedilir bir artış yaşanacağına ve bir an önce önlem alınmazsa sinekle mücadelede daha da zorlanılacağına dikkat çekti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ